Szczególne osiągnięcia

W roku szkolnym 2017/2018

Sukcesy poetyckie Anny KULIBERDY

Wielu z nas próbowało pisać wiersze. Wiemy, że często utwory te są niedocenione. Dlatego pragniemy wspomnieć dwa ważne sukcesy poetyckie w tym roku szkolnym Anny Kuliberdy, uczennicy klasy 6 A Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida TELIGI w Kamieniu Pomorskim.

W dniu 12 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Szczecinku, odbyła się gala finałowa, podczas której nagrodzono autorów najlepszych wierszy podczas IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pod tytułem „Niektórzy lubią poezję”. Wydarzenie to, odbyło się już po raz siódmy, a czwarty w randze ogólnopolskiej. W tym roku zgłoszonych zostało prawie 900 prac, z których wytypowano i nagrodzono 36. Wśród laureatów była Anna Kuliberda, która otrzymała wyróżnienie II stopnia za wiersz pt. „Zaproszenie”.

W ramach obchodu „Dnia Ziemi” w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim, odbył się Wojewódzki Konkurs Plastyczno- Literacki „Drzewo w literaturze i sztuce”. Zadanie polegało na napisaniu wiersza związanego tematycznie z drzewem. Konkurs literacki adresowany był do uczniów klas IV – VI z województwa zachodniopomorskiego, w którym pierwsze miejsce zdobyła Ania Kuliberda za utwór pt. „Jabłonka”.

SUKCESY POLONISTYCZNE UCZNIÓW Z SP NR 2

Jak co roku uczniowie naszej szkoły z  sukcesami brali udział w licznych konkursach przedmiotowych na szczeblu ogólnopolskim, wojewódzkim, powiatowym.

Celem konkursów jest rozwijanie zdolności i zainteresowań uczniów. Są to działania nastawione między innymi na:

– pobudzanie aktywności umysłowej, wyobraźni, fantazji;
– motywowanie do wykorzystania swoich zainteresowań i uzdolnień w dalszej pracy;
– przyzwyczajanie  do samodzielnego rozwiązywania problemów, z wykorzystaniem posiadanej wiedzy.

Laureaci Olimpiady Wiedzy Archimedes.Plus Polonica.Plus /sesja zimowa/

 1. Zofia Warmbier
 2. Lena Kubik
 3. Kesja Jordan
 4. Maja Celoch
 5. Katarzyna Bęgowska
 6. Hubert Mikus
 7. Wiktoria Warzych

 Laureaci Olimpiady Wiedzy Archimedes.Plus Polonica.Plus /sesja wiosenna/

 1. Kesja Jordan
 2. Jakub Zieliński
 3. Zofia Warbier
 4. Martyna Malinowska
 5. Lena Mamzer
 6. Julia Majek
 7. Nikola Kusio
 8. Lena Kubik
 9. Natalia Chruslicka
 10. Wojciech Leszczyński

Laureatką 2. miejsca Powiatowego Konkursu Recytatorskiego została Zofia Warmbier, która reprezentowała naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim.

Laureatką 2. miejsca III Wielkiego Kamieńskiego Dyktanda została Julia Bysiak.

W roku szkolnym 2016/2017

Wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie „Niektórzy lubią poezję…”

Jak co roku uczniowie naszej szkoły z sukcesami brali udział w licznych konkursach przedmiotowych na szczeblu ogólnopolskim, wojewódzkim, powiatowym.
Celem konkursów jest rozwijanie zdolności i zainteresowań uczniów. Są to działania nastawione między innymi na:
– pobudzanie aktywności umysłowej, wyobraźni, fantazji;
– motywowanie do wykorzystania swoich zainteresowań i uzdolnień w dalszej pracy;
– przyzwyczajanie do samodzielnego rozwiązywania problemów, z wykorzystaniem posiadanej wiedzy.
Laureaci Olimpiady Wiedzy Archimedes.Plus Polonica.Plus /sesja zimowa/
1. Zofia Warmbier
2. Lena Kubik
3. Kesja Jordan
4. Maja Celoch
5. Katarzyna Bęgowska
6. Hubert Mikus
7. Wiktoria Warzych

Laureaci Olimpiady Wiedzy Archimedes.Plus Polonica.Plus /sesja wiosenna/
1. Kesja Jordan
2. Jakub Zieliński
3. Zofia Warbier
4. Martyna Malinowska
5. Lena Mamzer
6. Julia Majek
7. Nikola Kusio
8. Lena Kubik
9. Natalia Chruslicka
10. Wojciech Leszczyński
Laureatką 2. miejsca Powiatowego Konkursu Recytatorskiego została Zofia Warmbier, która reprezentowała naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim.
Laureatką 2. miejsca III Wielkiego Kamieńskiego Dyktanda została Julia Bysiak.

W czerwcu bardzo miła wiadomość dotarła do nas ze Szczecinka, Wojciech Leszczyński otrzymał wyróżnienie II stopnia w III Ogólnopolskim Konkursie „Niektórzy lubią poezję…” Konkurs literacki organizowany przez szczecinecką Siódemkę zyskuje coraz większą popularność. W tym roku zgłoszono ponad 600 prac młodych twórców z 50 miast całego kraju. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione wiersze (jak co roku) umieszczono w specjalnie wydanym z tej okazji tomiku, który otrzymał każdy uczestnik. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w czwartek 8 czerwca w Szkole Podstawowej nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku.

Renata Brząkała

Olimpus – język angielski – sesja zimowa

Olimpiada Olimpus w sesji zimowej z języka angielskiego przeznaczona jest dla uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VI) i gimnazjum. Test olimpiady składa się z 30 pytań i podanych do nich 4 odpowiedzi. W testach z sesji zimowej tylko jedna z podanych odpowiedzi może być poprawna.

Olimpiada z języka angielskiego sprawdza wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, komunikacji, słownictwa i gramatyki.

Najlepszy wynik w szkole w tegorocznym Olimpusie uzyskała Weronika Jarema zdobywając Dyplom Laureata. Gratulujemy.

Roztrzygnięto konkurs Olimpusek – sesja zimowa

Olimpiada została przeprowadzone 10-01-2017 r. i miała zasięg ogólnopolski. Sprawdzian obejmował  zestaw 21 pytań,  zróżnicowanych w zależności od klasy, za które można było uzyskać 210 punktów. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Test konkursowy zawierał pytania o różnej skali trudności, dlatego też wszyscy uczniowie mogli spróbować swoich sił. Pytania konkursowe zawierały co najmniej jedną prawidłową odpowiedź.

Olimpiada Olimpusek z języka angielskiego pozwoliła uczniom sprawdzić wiedzę ze słownictwa i podstawowych zwrotów.

Najwyższe miejsca, zdobywając Dyplom Laureata otrzymały:

 1. Karolina Pęcak, kl. 3b
 2. Zofia Warmbier, kl. 3b

W roku szkolnym 2015/2016

JULIA ZIELIŃSKA – MISTRZYNIĄ JĘZYKA POLSKIEGO

juzie1

Za nami XI edycja wojewódzkiego konkursu „Mali Mistrzowie języka”. Jest to trzyetapowy konkurs, którego finał odbywa się w niezwykle gościnnej Szkole Podstawowej nr 16 w Szczecinie. I tym razem konkurs okazał się szczęśliwy dla uczniów naszej szkoły. Aż 5 naszych uczennic zakwalifikowało się do finałowych zmagań: Lena Mamzer z kl. IV b oraz Julia Zielińska, Martyna Stasińska, Oliwia Chołodowska i Natalia Krupa – wszystkie z klasy VI a. Do pierwszego etapu przystąpiło aż 1284 uczniów z 39 szkół naszego województwa. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 508 uczestników. Tegoroczny finał zgromadził 137 uczniów! Wśród szóstoklasistów do najlepszej trójki weszła Julia Zielińska, zajmując II miejsce i udowadniając po raz kolejny, że doskonale potrafi sobie radzić z zawiłościami polszczyzny. Gratulujemy serdecznie!

Iwona Warzbińska

Laureatki konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego
ko laudylau1dylau2

14 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 35 w Szczecinie odbyła się uroczystość podsumowująca konkursy przedmiotowe dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego.

Z dumą informujemy, że tym roku szkolnym dwie uczennice naszej szkoły, Martyna Stasińska i Julia Zielińska, przeszły zwycięsko wszystkie etapy konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego – szkolny, rejonowy oraz wojewódzki i zdobyły tytuł laureata, podobnie jak 412 uczniów szkół podstawowych całego województwa zachodniopomorskiego.

W finale konkursu z języka angielskiego rywalizowało ze sobą 84 uczniów. Ostatecznie 47 uczestników uzyskało tytuł laureata. Laureaci zostali uhonorowani dyplomami i statuetkami, które wręczył im Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty pan Jerzy Sołtysiak. Ponadto na podstawie decyzji Ministra Edukacji Narodowej od roku szkolnego 2014/2015 laureaci konkursu przedmiotowego z języka obcego nowożytnego, jeżeli  uczą się tego języka jako przedmiotu obowiązkowego, zwolnieni zostali z części drugiej sprawdzianu szóstoklasisty. Jest to  równoznaczne z uzyskaniem z niego najwyższego wyniku. Uczniowi zaś, który uzyskał tytuł laureata konkursu przedmiotowego, przysługuje wpis na świadectwie w części dotyczącej szczególnych osiągnięć ucznia.

W uroczystości zorganizowanej w Szczecinie wzięli udział laureaci konkursów, ich nauczyciele i rodzice. Wszyscy obecni na uroczystości mogli także zobaczyć dedykowany specjalnie dla nich program artystyczny zatytułowany „Mieć marzenia” przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 35 im. Jana Pawła II w Szczecinie.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Sukces dziewcząt z kl. VIa w Ogólnopolskim Konkursie Gramatycznym w Warszawie

konkpij1

 

Od pięciu lat nasi uczniowie uczestniczą w ogólnopolskim Pijarskim Konkursie Gramatycznym. W pierwszym etapie wzięło w nim udział 2744 uczniów ze 156 szkół z całej Polski. Etap finałowy odbył się w Warszawie, w siedzibie Zespołu Szkół Pijarskich. Zakwalifikowały się do niego uczennice klasy VIa: Martyna Stasińska i Julia Zielińska. Dzięki systematycznej pracy i zdolnościom polonistycznym dziewczęta mogły stanąć w szranki z najlepszymi uczniami w wielu miast Polski, m.in. z Warszawy, Lublina, Krakowa, Kielc, Wrocławia, Krakowa, Gdańska. Poradziły sobie znakomicie, a zdobyty wynik sprawił, że zdobyły tytuł finalistek, którego nie przyznaje się w tym konkursie obligatoryjnie, gdyż trzeba zdobyć ponad 80% punktów. W nagrodę obie uczennice otrzymały dyplomy i nagrody.

Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ

zpoppol1

 

Już dziesiąty rok  uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Ogólnopolskim Konkursie „Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Bierze w nim udział kilkanaście  tysięcy dzieci. Składa się on z 3 etapów i trwa przez kilka miesięcy – od jesieni do maja, kiedy to rozstrzygany jest finał. Od trzech lat finaliści spotkają się w różnych ośrodkach akademickich naszego kraju. Dotarcie do finałowych zmagań jest niełatwe, bo trzeba znakomicie pokonać test z poprawności językowej, następnie wykonać korektę tekstu i napisać opowiadanie twórcze.

Tegoroczną finalistką, która znakomicie poradziła sobie w trzech etapach została Julia Zielińska, uczennica klasy VIa. Została ona nagrodzona podczas finału, który odbył się na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Szczecińskiego.

Iwona Warzbińska

KOLEJNE ZWYCIĘSTWA
W OLIMPIADZIE WIEDZY ARCHIMEDES LINGUA – PLUS

linguplus1 linguplus2 linguplus3 linguplus4

Znajomość języków jest niezbędnym elementem życia we współczesnym świecie.
Aby uaktywnić uczniów w tym zakresie, nasza szkoła wzięła udział w 26. już edycji tego ogólnopolskiego konkursu. Sprawdzona forma testu podoba się naszym uczniom i, poprzez ducha olimpijskiej rywalizacji, staje się sposobem podnoszenia ich umiejętności językowych.
Konkursy stanowią jedną z form rozwijającą zainteresowania i uzdolnienia dzieci. Przyczyniają się również do pogłębiania wiedzy z różnych dziedzin.
Cieszymy się, że tym razem, spośród 36 uczestników z klas III-VI, aż troje uczniów zdobyło 100% punktów i tytuł laureata I stopnia z wyróżnieniem. Są to:

Weronika Jarema, kl. 4b
Wojciech Leszczyński, kl. 4b
Martyna Stasińska, kl. 6a

Gratulujemy wyników
Nauczyciele języka angielskiego:
Dorota Wilczyńska i Joanna Gołdyn

W roku szkolnym 2014/2015

Ada Brząkała nagrodzona

warszawa1

Trzy uczennice z naszej szkoły dotarły do finału Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Finał odbył się w maju na Uniwersytecie Szczecińskim oraz innych ośrodkach akademickich kraju. Uczennice i uczniowie musieli z powodzeniem napisać testy z kultury języka, następnie wykonać bardzo trudną korektę tekstu, natomiast w finale – napisać opowiadanie i popisać się erudycją językową. Na wyniki czekaliśmy do końca maja, kiedy otrzymaliśmy zaproszenie do Warszawy na galę laureatów. Jury pod przewodnictwem znanego dziennikarza, p. Andrzeja Jonasa, przyznało 6. miejsce Adzie Brząkale. To już kolejny sukces Ady, która w literackich zmaganiach pokonała kilka tysięcy rówieśników. Tekst naszej uczennicy znalazł się w pokonkursowej książce „Tak pisali najlepsi”.
Gala laureatów odbyła się 12 czerwca br. w Sali Lustrzanej Polskiej Akademii Nauk, gdzie najlepszym młodym pisarzom wręczono nagrody.

Sukces uczennic z SP2 w Konkursie Humanistycznym

knkurhum6 knkurhum7
Już po raz 14. najlepsi poloniści wzięli udział w Konkursie Humanistycznym zorganizowanym przez XIII LO w Szczecinie. Jest to konkurs pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i ma wyłonić najzdolniejszych humanistów ze szczecińskich szkół. Jednak za zgodą dyrekcji liceum mogli do niego przystąpić także uczniowie z kilku szkół województwa zachodniopomorskiego, m.in. z SP2 w Kamieniu Pomorskim.
W bieżącym roku szkolnym do Konkursu Humanistycznego przystąpiło 773 uczniów, z czego 136 zakwalifikowano do finału. Tytuł finalisty zdobyło 55 najlepszych uczniów. Nasze miasto oraz Szkołę Podstawową nr 2 w Kamieniu Pomorskim reprezentowały: Adrianna Brząkała i Martyna Stasińska, które doskonale poradziły sobie w konkursie. Swoje mistrzostwo potwierdziła Ada, która po części pisemnej i ustnej została laureatką. Natomiast rok młodsza Martyna zdobyła tytuł finalistki.
W poniedziałek, 18 maja, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, podczas którego laureatom i ich opiekunom wręczono dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Szczecina i XIII Liceum Ogólnokształcące.

ADA BRZĄKAŁA – WOJEWÓDZKĄ MISTRZYNIĄ JĘZYKA POLSKIEGO

adawojmist1

W piątek, 24 kwietnia br., w Szkole Podstawowej nr 16 w Szczecinie odbyła się jubileuszowa edycja wojewódzkiego konkursu „Mali mistrzowie języka”. Od sześciu lat patronuje mu zachodniopomorski Kurator Oświaty. Tegoroczne zmagania uczniów z całego województwa były wyjątkowo pomyślne dla przedstawicieli Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim. Zwyciężczynią i zdobywczynią tytułu Mistrzyni Języka Polskiego na poziomie klas szóstych została Adrianna Brząkała. Do finału zakwalifikowało się jeszcze dwoje uczniów SP2: Julia Zielińska i Eryk Czerwiński, którzy uhonorowani zostali tytułami finalistów wojewódzkich.
W tegorocznym konkursie wzięli udział uczniowie z 30 szkół. Zawody odbywały się w trzech etapach. Dwa pierwsze przeprowadzone zostały na terenie szkół, które zgłosiły chęć wzięcia w nim udziału. Do 2. etapu zakwalifikowało się 399 uczniów, a do finału 77 z 28 szkół. Z tego grona, w każdej kategorii wiekowej, wyłonieni zostali laureaci, czyli mistrzowie języka.

SUKCES NASZYCH UCZENNIC W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE LITERACKIM

listkonlit

W listopadzie br. nasi uczniowie wzięli udział w XII edycji konkursu literackiego „Moja mała Ojczyzna, jestem jej częścią”. Spośród wielu prac, które napłynęły z całego województwa zachodniopomorskiego, wyłoniono najlepsze. Zwyciężczynią na poziomie szkół podstawowych okazała się Adrianna Brząkała (kl. VI c), zaś drugie miejsce przypadło Oliwii Chołodowskiej (kl. V a).

Laureaci i wyróżnieni oraz ich nauczyciele zostali zaproszeni do udziału w uroczystym apelu zorganizowanym przez Zespół Szkół w Ustroniu Morskim, podczas którego wręczono nagrody i wyróżnienia. Konkurs ma już swoją tradycję. Z roku na rok rośnie jego prestiż, co potwierdził tegoroczny patronat Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Adzie i Oliwii, na które zawsze można liczyć, serdecznie gratulujemy.

MISTRZ ORTOGRAFII Z SP2 W KAMIENIU POMORSKIM

mistrzort14

W piątek, 21 listopada 2014 r. ,w Gimnazjum Publicznym nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Świnoujściu – już po raz siódmy – odbyło się Ogólnopolskie Dyktando o tytuł Mistrza Ortografii w trzech kategoriach wiekowych: dla uczniów szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i osób dorosłych.
W tym roku w dyktandzie ogółem brało udział ok.150 osób. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych reprezentowali całe województwo. Osoby dorosłe przybyły nawet z Bielska – Białej, Kielc, Krakowa, Bydgoszczy, Inowrocławia i Gorzowa Wielkopolskiego. Patronat honorowy nad dyktandem objął Prezydent Miasta Świnoujście Pan Janusz Żmurkiewicz oraz dziekan Wydziału Humanistycznego pani Barbara Kromolicka, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego. Gościem honorowym dyktanda był pan Wawrzyniec Konarski profesor politologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Uczestnicy dyktanda zmagali się z trudnymi zasadami ortografii i interpunkcji.
Jak każdego roku – w dyktandzie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim (Eryk i Wiktor Czerwińscy, Oliwia Chołodowska, Ada Brząkała oraz Filip Karpiński).

  W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ZWYCIĘŻYLI:

 I miejsce ERYK CZERWIŃSKI Szkoła Podstawowa nr 2 Kamień Pomorski

 II miejsce: KORNEL BARAN Szkoła Podstawowa nr 4 Stargard Szczeciński

 III miejsce: PATRYK SZEMFELD Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 Goleniów

LAUREACI I STOPNIA Z WYRÓŻNIENIEM

linguawyr1 linguawyr2

Jak co roku jesienią uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim

konkursie języka angielskiego

OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES LINGUA – PLUS, którego celem jest:
– zachęcenie jak największej liczby młodych ludzi do lepszego opanowania języków obcych;
– rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów i narodów posługujących się językiem angielskim;
– wzbogacanie wiedzy o świecie, w tym o krajach i regionach, w których mówi się językiem angielskim.
W tym roku konkurs odbył się 24 X. Spośród 31 uczestników z klas III-VI dwoje uczniów otrzymało tytuł laureata I stopnia z wyróżnieniem zdobywając 100% punktów. Są to:

Adrianna Brząkała, kl. VI c

Wiktor Czerwiński, kl. III b

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Nauczyciele języka angielskiego:
Dorota Wilczyńska i Joanna Gołdyn

UCZENNICE DWÓJKI W WOJEWÓDZKIM FINALE KONKURSU KRASOMÓWCZEGO

konkras

Jesienią każdego roku (od kilkunastu lat) Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego organizuje Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy. W  piątek, 24 października 2014 r., w Szkole Podstawowej nr 74 w Szczecinie odbył się etap wojewódzki, objęty patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty . Nasze miasto w wojewódzkim finale reprezentowały uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim: Ada Brząkała z kl. VI c oraz Oliwia Chołodowska z kl. V a. Obie w piękny, sugestywny sposób przedstawiły walory naszej Małej Ojczyzny. Jury brało pod uwagę treść wypowiedzi, jasność i logiczność formułowania myśli i piękno ojczystej mowy. Werdykt był dla nas bardzo miły: Ada Brząkała została laureatką III miejsca, a jej wypowiedź o Kamieniu Pomorskim została doceniona przez jury konkursowe.
Warto podkreślić, że w dobie pośpiechu coraz częściej nie dbamy o język ojczysty. Mało czytamy, rozmawiamy, ulegamy modzie językowej, która z kulturą języka nie ma nic wspólnego. Dlatego warto od najmłodszych lat wyczulać dzieci na piękno ojczystej mowy, bo to z pewnością zaprocentuje w dorosłości.

W roku szkolnym 2013/2014

SUKCES ADY W KONKURSIE OJCZYZNY POLSZCZYZNY

konojpol

Po raz kolejny byliśmy świadkami sukcesu Ady Brząkały ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim. Tym razem było to jedno z dwóch wyróżnień w Małym Finale prestiżowego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny. Konkurs ten nie należy do łatwych. Zwraca uwagę młodych ludzi na piękno ojczystej mowy, uczy swobody językowej oraz kształtuje wrażliwość artystyczną. Jest szczególny, zwłaszcza w czasach, w których często zapomina się o czystej, pięknej mowie.
Konkurs ma kilka etapów. W pierwszym, szkolnym etapie, uczniowie piszą test, a następnie wygłaszają przed publicznością opowiadania na wylosowany temat. W kolejnym etapie, który odbywa się w Szczecinie, uczestniczą zwycięzcy szkolnych eliminacji. Jego scenariusz jest podobny: uczniowie wykonują pisemne zadania zamknięte i otwarte. Najlepsza dziesiątka zapraszana jest do Małego Finału, gdzie wszyscy wygłaszają przed publicznością swoje opowiadanie. Tu przyznaje się trzy miejsca i 2 wyróżnienia, z czego jedno przypadło Adzie. Serdeczne gratulacje! Sukces naszej uczennicy jest tym większy, że jest piątoklasistką, a jej rywale kończą w tym roku szkołę podstawową.

Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie poetyckim

konkpoet

Po raz kolejny Ada Brząkała ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim udowodniła, że ma talent. Otrzymując wyróżnienie w wojewódzkim konkursie poetyckim, potwierdziła swoją wszechstronność. Tylko w tym roku szkolnym Ada otrzymywała najwyższe nagrody w ogólnopolskich konkursach polonistycznych: gramatycznych literackich, kultury języka. Teraz udowodniła, że potrafi pisać interesujące wiersze.
Tym razem miłe wieści przyszły ze Szczecinka, gdzie po raz trzeci odbył się Wojewódzki Konkurs „Niektórzy lubią poezję”. Jego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 7 im. Noblistów Polskich”. Miłośnicy poezji wiedzą, że tytuł konkursu zawiera cytat noblistki, Wisławy Szymborskiej, której fundacja, wspierająca młodych poetów, przekazała część nagród. Honorowy patronat nad konkursem objął Poseł na Sejm RP – p. Wiesław Suchowiejko i Burmistrz Szczecinka – p. Jerzy Hardie – Douglas.
Już trzeci rok z rzędu mamy laureatów tych poetyckich zmagań. Dlatego śmiało możemy powiedzieć, że szczecinecka Siódemka, pod względem organizacji, zawsze staje na wysokości zadania. Podsumowania są przygotowywane z niezwykłą starannością, przy dużym zaangażowaniu uczniów, nauczycieli, a także zaprzyjaźnionego Klubu Poetyckiego „Opal”.
Nagrodzeni uczniowie, oprócz cennych nagród, otrzymali także tomiki poezji, zawierające wiersze ich autorstwa. W tomiku znalazły się prace plastyczne, wykonane przez uczniów, inspirowane wierszami uczestników konkursu.

GRAMATYKĘ MOŻNA POLUBIĆ!

grammozp

Chociaż gramatyka języka polskiego wcale nie jest łatwa, Ada Brząkała, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim, doskonale radzi sobie z tą dziedziną. Świadczy o tym tytuł laureatki III miejsca IV Ogólnopolskim Pijarskim Konkursie Gramatycznym im. Ks. Onufrego Kopczyńskiego. Gramatyczne zmagania miały miejsce w Szkole Kolegium Zakonu Pijarów w Warszawie, której patron jest twórcą pierwszej polskiej gramatyki. Fakt zajęcia przez Adę tak wysokiego miejsca cieszy tym bardziej, że jest ona dopiero piątoklasistką, a materiał konkursowy obejmował program całej szkoły podstawowej. W finale konkursu, który odbył się w Warszawie w marcu, uczestniczyło 70 uczniów szkół podstawowych z całej Polski, zaś w całym konkursie – ponad 2000.
Podsumowanie konkursu łączyło się z jubileuszem 10-lecia Publicznego Gimnazjum Kolegium Zakonu Pijarów, który odbył się 10 maja br. Laureaci wzięli udział we mszy św. koncelebrowanej przez nuncjusza apostolskiego arcybiskupa Celestino Migliore, a także generała zakonu pijarów o. Pedro Aguando Cuesta. Jubileusz uświetniła także obecność pani prezydentowej Karoliny Kaczorowskiej z Londynu oraz córki gen. Władysława Andersa – Anny Marii Anders (na zdjęciu). Dopełnieniem uroczystości był koncert „Dzieci z Brodą” oraz piknik z grillem i zabawami.

Kamieńscy finaliści Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”

poprpolsz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim od 8 lat biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie „Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Składał się on z 3 etapów i trwał od jesieni 2013 roku do maja bieżącego roku. Zadania, które stawiano uczestnikom, były różne: od testów wyboru, poprzez bardzo trudną korektę tekstu, po opowiadanie twórcze pisane w trakcie zmagań finałowych. Troje uczniów naszej szkoły znakomicie poradziło sobie z zadaniami, kwalifikując się do finału ogólnopolskiego. Tytuł finalisty otrzymali: Adrianna Brząkała, Oliwia Chołodowska i Eryk Czerwiński. W sobotę (17 maja) w różnych ośrodkach akademickich kraju odbyły się zawody finałowe. Uczniowie kamieńskiej Dwójki rozwiązywali zadania ostatniego etapu w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego. Kto zostanie laureatem, okaże się w czerwcu, bo wtedy właśnie zapadną ostateczne decyzje. My jednak serdecznie gratulujemy już dziś, bo zdobycie tytułu finalisty spośród 12 000 uczestników jest wielkim osiągnięciem i dowodem na to, że znakomicie zna się język ojczysty. Sprzyjająca spacerom aura pozwoliła nam korzystać z uroków Szczecina. Spacer po Jasnych Błoniach ( tu znajduje się Instytut Pedagogiki US) i poznanie stolicy Pomorza Zachodniego właśnie w tym pięknym miejscu – było dodatkową przyjemnością.

MALI MISTRZOWIE JĘZYKA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2

malimistj

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim wzięli udział w finale dziewiątej edycji wojewódzkiego konkursu „Mali Mistrzowie Języka” . Od kilku lat językowe zmagania młodzieży objęte są honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i odbywają się w Szkole Podstawowej nr 16 w Szczecinie. Głównym celem konkursu jest zachęcenie młodego pokolenia Polaków do świadomego posługiwania się polszczyzną.
W tegorocznych zmaganiach językowych, które odbyły się 11 kwietnia, udział wzięli uczniowie z 30 szkół. Konkurs odbywał się w trzech etapach. Dwa pierwsze przeprowadzone zostały na terenie szkół, które zgłosiły chęć wzięcia w nim udziału. Do 2. etapu zakwalifikowało się 330 uczniów, a do finału – 70, w tym aż sześcioro z kamieńskiej Dwójki. Tytuł finalistów wojewódzkich otrzymali: Adrianna Brząkała, Filip Karpiński, Eryk Czerwiński, Oliwia Chołodowska, Martyna Stasińska i Julia Zielińska.
Ogromną przyjemność sprawiła nam po raz kolejny Ada Brząkała, która potwierdziła swoją bogatą wiedzę językową, zajmując 1. miejsce w kategorii klas piątych.

Ada Brząkała w finale ogólnopolskiego konkursu gramatycznego

kongram

W sobotę, 15 marca 2014 roku w Pijarskich Szkołach w Warszawie odbył się finał IV Ogólnopolskiego Pijarskiego Konkursu Gramatycznego im. ks. Onufrego Kopczyńskiego. Tegoroczny konkurs był dla nas szczególnie ważny, gdyż do finału zakwalifikowała się Ada Brząkała – uczennica 5. klasy Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim. Od początku roku szkolnego Ada intensywnie pracowała nad opanowaniem gramatyki, realizując indywidualny (specjalnie dla niej przygotowany) program pt. „Klucz do językowych tajemnic”. Program ten umożliwił piątoklasistce nie tylko opanowanie materiału całej szkoły podstawowej, ale również dotyczył wybranych zagadnień, realizowanych przez uczniów gimnazjum czy liceum. W zmaganiach finałowych wzięli udział uczniowie z 29 szkół podstawowych z całej Polski, m.in. z Warszawy, Lublina, Krakowa, Bielska-Białej, Bytomia, Włocławka. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy z dziedziny gramatyki języka polskiego oraz promowanie uczniów o wybitnych zdolnościach humanistycznych. Wyniki finału będziemy mogli poznać za miesiąc, ale zakwalifikowanie się do warszawskiego finału uznajemy już za wielki sukces Ady. Na marginesie warto dodać, że ks. Onufry Kopczyński, patron Szkół Pijarskich w Warszawie był twórcą pierwszej polskiej gramatyki. Pijarzy przybyli do Polski przed ponad 370 laty. Twórca tego zakonu – św. Józef Kalasancjusz – założył w 1597 r. pierwszą bezpłatną i powszechną szkołę podstawową w Europie. Wychowankami pijarskimi byli m.in. Tadeusz Kościuszko, ojciec polskiego teatru i opery Wojciech Bogusławski, światowej sławy inżynier górnik, geolog i odkrywca Ignacy Domeyko.

 

W roku szkolnym 2012/2013

WYRÓŻNIENIE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE POETYCKIM

6 czerwca 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku miało miejsce rozstrzygnięcie II Wojewódzkiego Konkursu Literackiego   „Niektórzy lubią poezję”. Na konkurs wpłynęło aż 326 wierszy z całego województwa.

Miło nam poinformować, że Adrianna Brząkała ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. L. Teligi w Kamieniu Pomorskim, otrzymała wyróżnienie II stopnia za wiersz „Niepowtarzalność”. Wiersz Adrianny został umieszczony w tomiku: „Niektórzy lubią poezję…”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. L. Teligi

szczecinek1 szczecinek2

PUCHAR ZACHODNIOPOMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY

28 maja 2013 r. w murach Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbył się finał wojewódzkiego VIII Festiwalu Piosenki o Zdrowiu-konkurs prozdrowotny, którego organizatorem był Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie. Rywalizowali ze sobą uczniowie z 20 szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego. Ideą tegorocznej edycji festiwalu była tematyka ukierunkowana na Obchody Światowego Dnia bez Tytoniu. Uczestnicy prezentowali na scenie autorskie piosenki. Miło nam poinformować, że wśród szkół podstawowych Szkoła Podstawowa nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim zajęła II miejsce i otrzymała Puchar Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Uczennice, które reprezentowały szkołę to: Martyna Florianowicz, Natalia Kuchta i Sara Czepiel.

Gratulujemy serdecznie.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. L. Teligi

piosozdr

V EDYCJA FESTIWALU PIOSENKI WAKACYJNEJ I TURYSTYCZNEJ

 23 maja 2013 r.  na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Kultury w Dziwnowie odbyła się V edycja Festiwalu Piosenki Wakacyjnej i Turystycznej. Festiwal Zgromadził około 200 uczestników. Jury w składzie Pani Halina Benedyk i Pan Jakub Gwit przyznali w kategorii solistów II miejsce dla Adrianny Brząkały ucz. ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim.

Gratulujemy.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. L. Teligi

POWIATOWY PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ ORAZ SOLISTÓW I MUZYCZNYCH ZESPOŁÓW ESTRADOWYCH

 W sobotę, 13 kwietnia 2013 r. w Sali Widowiskowo – Teatralnej Kamieńskiego Domu Kultury odbył się Etap Powiatowy Przeglądu Piosenki Dziecięcej oraz Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych. Jury w składzie: Pani Teresa Zalewska, Pan Sebastian Wodziński oraz Pan Volodymyr Derkach przyznali: w kategorii 10-12 lat – I miejsce dla Martyny Florianowicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim i – II miejsce dla Adrianny Brząkały ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim. Martyna będzie reprezentować Powiat Kamieński w etapie wojewódzkim. 

Gratulujemy laureatkom.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. L. Teligi

MARTYNA FLORIANOWICZ – LAUREATKA POWIATOWEGO PRZEGLĄDU RECYTATORSKIEGO

W sobotę 23 lutego w Sali Widowiskowej KaDeKu odbył się Etap Powiatowy Małego Konkursu Recytatorskiego oraz 58. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W kategorii klas IV – VI Martyna Florianowicz – uczennica klasy VI b Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim zajęła I miejsce, konkurując z kilkunastoma uczestnikami z całego powiatu. Uczennica długo nie wierzyła w swój sukces i była bardzo mile zaskoczona. Można z całą pewnością stwierdzić, że kilkuletnia praca zaowocowała i dlatego Martyna obiecała, że zrobi wszystko, by godnie zaprezentować nasz powiat już niebawem.
Przegląd wojewódzki odbędzie się w dniach 5 – 6.04.2013 r. na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

martyna1

W roku szkolnym 2011/2012

IV FESTIWAL PIOSENKI WAKACYJNEJ I TURYSTYCZNEJ

W dniu 18 maja 2012 r. w Dziwnowie na Hali Sportowo-Widowiskowej odbył się w IV Festiwal Piosenki Wakacyjnej i Turystycznej. Występy oceniała komisja festiwalowa w składzie: Krzysztof Szewczyk- dziennikarz telewizyjny i radiowy, Aurelia Zrodowska – Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dziwnowie oraz Wojciech Pijanowski- prezenter telewizyjny. Wśród laureatów w kategorii solistów klas I-III znalazła się Adrianna Brząkała zajmując II miejsce.

Gratulujemy.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. L. Teligi

pioswakacyjna

 

VII FESTIWALU PIOSENKI O ZDROWIU-KONKURS PROZDROWOTNY

31 maja 2012 r. w murach Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbył się finał wojewódzkiego VII Festiwalu Piosenki o Zdrowiu-konkurs prozdrowotny, którego organizatorem był Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie i Kierownik Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia oraz Koordynator Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. Rywalizowali ze sobą uczniowie z 15 szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego. Ideą tegorocznej edycji festiwalu była tematyka ukierunkowana na Obchody Światowego Dnia bez Tytoniu. Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim zajęła I miejsce. Uczennice, które reprezentowały szkołę to: Martyna Florianowicz, Sandra Podsiadły, Kornelia Rajnerowicz i Patrycja Kokolus.

konkprozdr

Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej oraz Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych

W sobotę 14 kwietnia w Kamieńskim Domu Kultury odbył się Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej oraz Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych. W przeglądzie wzięło udział 16 wykonawców indywidualnych i 3 zespoły. Uczestnicy wystąpili w trzech kategoriach wiekowych: 6 -9lat, 10 -12 lat oraz 13 + .
Jury w składzie: Pani Bożena Górska, Pan Sebastian Wodziński oraz Pan Volodymyr Derkach przyznało tytuł laureata oraz wyróżnienia zwycięzcom przeglądu.
W kategorii Piosenki Dziecięcej (10 – 12 lat) jedną z laureatek została Martyna Florianowicz z klasy V b.
Laureatki będą reprezentowały Powiat Kamieński na eliminacjach wojewódzkich.

martyna

XI Międzynarodowy Turniej Szermierczy

II miejsce w XI Międzynarodowym Turnieju Szermierczym zajęła Weronika Janicka. Jest ona uczennicą VI klasy SP nr 2 w Kamieniu Pomorskim. Zawody odbyły 14 kwietnia 2012 r. w Hali Sportowej w Świerznie. Poświęcone były pamięci Antoniego Aszkiełowicza. Weronika w finale przegrała po zaciętej walce 12:15 z zawodniczką o trzy lata starszą. W chwili obecnej Weronika przygotowuje się do Mistrzostw Polski, które odbędą się 9 czerwca w Białymstoku.
Weronika trenuje szermierkę pod kierunkiem Anieli Sosnowskiej w UKS „Dzika” w Świerznie.

Joanna Janicka

weronika

Mały finał konkursu Ojczyzny – Polszczyzny – Kolejny sukces Julii Mancewicz

konojpoljul

W odbytym 19 kwietnia w Szczecinie Małym Finale Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny II miejsce zajęła Julia Mancewicz, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim. Tegoroczna edycja cieszyła się rekordowym zainteresowaniem − wzięło w niej udział około 12 000 uczniów (w tym z naszego regionu 880) z 950 szkół w kraju i na Ukrainie. W propagowanie idei i organizację konkursu zaangażowało się aż 40 ośrodków doskonalenia nauczycieli. Honorowym patronem konkursu jest profesor Uniwersytetu Wrocławskiego, Jan Miodek
Celem Konkursu jest promowanie kultury słowa pisanego i mówionego. Chodzi jednak nie tylko o wyłonienie utalentowanych uczniów, którzy znakomicie piszą i interesująco opowiadają, ale również o wspieranie ich rozwoju.
Ten kolejny, już 4. sukces Julii świadczy o tym, że warto indywidualizować pracę uczniów zdolnych i wychodzić naprzeciw ich potrzebom. Dziewczynka pracuje według programu specjalnie ułożonego dla niej przez nauczycielkę języka polskiego. Program ten obejmuje treści, które dopiero pojawią się w gimnazjum lub liceum. Do osiągania sukcesów tej miary – oprócz zdolności – potrzebna jest systematyczna praca polegająca na ciągłym doskonaleniu wiedzy i umiejętności literackich, językowych i krasomówczych.

Zwycięstwo Julii Mancewicz w ogólnopolskim konkursie polonistycznym

konpoljul

Miło nam poinformować, że Julia Mancewicz, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim zajęła 1. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, który odbył się 27 marca br. w Warszawie. Osiągając zwycięstwo, Julia wyprzedziła aż 87 finalistów z klas piątych i szóstych z całej Polski.
Nadrzędnym celem konkursu jest propagowanie umiejętności posługiwania się poprawnym językiem polskim wśród uczniów. Do gmachu Polskiej Akademii Nauk (tu corocznie odbywa się konkurs) przyjeżdżają najlepsi: od pierwszej klasy szkoły podstawowej – do matury. Uczniowie oceniani są w sześciu kategoriach, w zależności od wieku. Konkurs jest zorganizowany w trzech etapach. W pierwszym – zadaniem dla uczestników było rozwiązanie testu z jedną poprawną odpowiedzią. W drugim etapie należało dokonać korekty bardzo trudnego tekstu. Trzeci etap to ogólnopolski finał konkursu, gdzie spotykają się najlepsi młodzi znawcy naszego ojczystego języka. Tu czeka wszystkich uczestników niełatwe zadanie: praca literacka.
Jak widać, praca Julii przypadła do gustu jury konkursu, którego przewodniczącym był znany dziennikarz, Andrzej Jonas. Warto nadmienić, że od początku bieżącego roku szkolnego Julia pracuje według indywidualnego programu języka polskiego, stworzonego specjalnie dla niej, przez panią Iwonę Warzbińską, polonistkę ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim.

Sukces Julii Mancewicz w Ogólnopolskim Pijarskim Konkursie Gramatycznym

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim wzięli udział w Ogólnopolskim Pijarskim Konkursie Gramatycznym im. Ks. Onufrego Kopczyńskiego, twórcy pierwszej polskiej gramatyki. Konkurs został przygotowany przez Szkołę Podstawową i Publiczne Gimnazjum Kolegium Zakonu Pijarów w Warszawie. Nasi piąto- i szóstoklasiści z zapałem pracowali nad poszerzeniem wiedzy z wszystkich działów gramatyki.
Do etapu finałowego zakwalifikowała się Julia Mancewicz, która 10 marca, pod opieką nauczycielki, p. Iwony Warzbińskiej, wzięła udział w konkursowych zmaganiach w Warszawie. Niedawno otrzymane wyniki sprawiły nam ogromną radość. Julia zdobyła tytuł laureatki. To już kolejny sukces w ogólnopolskim konkursie polonistycznym!
Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 12 maja o godz. 9.30 w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie. Laureaci i ich opiekunowie wezmą udział w pikniku szkół pijarskich.

Iwony Warzbińska

jula jula1 jula2