Oddziały zerowe

2013/2014

Czerwiec rozpoczęliśmy bardzo aktywnie, najpierw Dzień Dziecka a następnie wyjazd do Teatru Lalek Pleciuga. Mieliśmy okazję obejrzeć spektakl pt. „Przygody Koziołka Matołka”. Dzięki sprzyjającej pogodzie mogliśmy spędzić chwilę przy fontannie oraz na pobliskim placu zabaw.

pleciu1 pleciu2 pleciu3 pleciu4 pleciu5

W naszej szkole nie możemy się nudzić, ciągle coś się dzieje. Zapraszano nas na wiele uroczystości, czasem proszono nas  również o pokaz naszych umiejętności. Wszyscy wiedzą, że jesteśmy „najlepszymi tancerzami”. Wzięliśmy udział m.in. w Dniu Pluszowego Misia, warsztatach w świetlicy szkolnej, Olimpiadzie Integracyjnej, przedstawieniu pt. Calineczka, Dniu Talentów.

atrakcje1 atrakcje2 atrakcje3 atrakcje4 atrakcje5 atrakcje6 atrakcje7 atrakcje8 atrakcje9 atrakcje10 atrakcje11 atrakcje12 atrakcje13 atrakcje14 atrakcje15 atrakcje16 atrakcje17 atrakcje18

Przez cały rok wychodziliśmy na spacery i podziwialiśmy dary każdej z pór roku. Obserwowaliśmy zmieniającą się przyrodę oraz wykorzystywaliśmy okazje do zaspokojenia potrzeby ruchu.

napow1 napow2 napow3 napow4 napow5 napow6 napow7 napow8 napow9 napow10 napow11 napow12 napow13 napow14 napow15 napow16

Jesteśmy mieszkańcami gminy Kamień Pomorski dlatego z ciekawością poznawaliśmy ważne miejsca, zabytki i legendy związane z naszym miastem. Uczestniczyliśmy także w ważnych wydarzeniach.

naszmia1 naszmia2 naszmia3 naszmia4 naszmia5

Wycieczka do Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej odbyła się 6 marca 2014r. i wzbudziła w nas wiele emocji poprzez ogrom atrakcji czekających na terenie ośrodka. Zwiedziliśmy trzy niesamowite sale: ekosystemów, zjawisk atmosferycznych, laboratoryjną, a następnie wybraliśmy się na spacer po lesie.

toee1 toee2 toee3 toee4 toee5 toee6 toee7 toee8 toee9 toee10 toee11

Chętnie odwiedzamy bibliotekę. Tam Pani bibliotekarka wprowadza nas w tajemniczy świat książek. Każde spotkanie to niesamowita przygoda.

biblo1 biblo2 biblo3 biblo4 biblo5 biblo6 biblo7 biblo8 biblo9 biblo10 biblo11

Styczeń to czas karnawału i hucznych zabaw. Z kolegami ze starszych klas mogliśmy wyszaleć się w świetlicy szkolnej. Każdy był przebrany więc ciężko było nas poznać, ale nasze panie jakimś cudem nie miały z tym problemu.

bal1 bal2 bal3 bal4 bal5 bal6

Co roku dzieci we wszystkich przedszkolach przygotowują niespodzianki dla swoich babć i dziadków. Wzięliśmy się do ciężkiej pracy. Było warto, ponieważ na twarzach naszych gości było widać radość i wzruszenie. Były wiersze, tańce, inscenizacje, śpiew oraz słodki poczęstunek.

babidzia1 babidzia2 babidzia3 babidzia4 babidzia5 babidzia6 babidzia7 babidzia8 babidzia9 babidzia10 babidzia11

Zanim odwiedził nas św. Mikołaj i przyniósł dla nas upominki, wspólnie z rodzicami wzięliśmy udział w Rodzinnym Turnieju Mikołajkowym. Przygotowując się do Wigilii, wraz z siostrą Judytą poznawaliśmy zwyczaje i tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Po wszystkim zasiedliśmy do wspólnego, pięknie nakrytego stołu.

mikwig1 mikwig2 mikwig3 mikwig4 mikwig5 mikwig6 mikwig7 mikwig8 mikwig9 mikwig10

Koniec listopada to czas Andrzejek. Wspólnymi siłami zorganizowaliśmy zabawę z wróżbami, tańcami, balonami i kolorowymi światłami. Takiej imprezy nie mogła przegapić nawet Pani Dyrektor.

andrz1 andrz2 andrz3 andrz4 andrz5 andrz6 andrz7 andrz8

Od dnia 15 października 2013 r. nasz każdy dzień w zerówce został urozmaicony o zajęcia dodatkowe, na które uczęszczamy z wielką radością i zainteresowaniem. Na zajęciach z języka angielskiego poprzez zabawę poznajemy słowa w obcym dla nas języku. Na zajęciach ruchowych z elementami gimnastyki korekcyjnej Pani Gosia ćwiczy z nami i zwraca uwagę na właściwą postawę ciała. Pan Tomek zapoznaje nas z tajnikami tańców latynoamerykańskich i standardowych. Z naszymi Paniami usprawniamy nasze ręce, wykonując ciekawe prace poprzez zastosowanie różnorodnych technik plastycznych.

zajdod1 zajdod2 zajdod3 zajdod4 zajdod5 zajdod6 zajdod7 zajdod8 zajdod9 zajdod10 zajdod11 zajdod12

Byliśmy również na wycieczce w lesie. Choć zanosiło się na deszcz, pogoda okazała się dla nas łaskawa. Zostaliśmy powitani przez pana leśniczego Tomasza Adamczyka, który zaprosił nas do swojego królestwa – lasu. Zobaczyliśmy: paśnik, lizawkę, poroże, lisią norę, ogromne mrowisko, oraz pogryzione przez jelenia drzewa. Rześkie, leśne powietrze, pobudziło nasz apetyt. Zajęliśmy miejsca wokół ogniska, zajadając ciepłe kiełbaski. Za szczere zainteresowanie otrzymaliśmy w nagrodę gazetkę o okolicznych lasach oraz zaproszenie do ponownych odwiedzin wiosną.

wycdolasu1 wycdolasu2 wycdolasu3 wycdolasu4 wycdolasu6 wycdolasu9 wycdolasu10 wycdolasu11 wycdolasu12 wycdolasu13 wycdolasu14 wycdolasu15 wycdolasu16

Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić z pomocą naszych pań, koktajl owocowy. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, zapoznaliśmy się z działaniem urządzenia do robienia koktajli – blenderem i zasadami bezpieczeństwa podczas robienia pożywnego koktajlu.

Z wielkim zainteresowaniem i ciekawością, przystąpiliśmy do krojenia owoców na drobne kawałeczki, plastikowymi nożykami, pozostało tylko wrzucenie składników do maszyny i koktajl był gotowy! Wszystkim bardzo smakował, niektórzy poprosili o dolewkę.

koktajle1 koktajle2 koktajle3

Wybraliśmy się z wizytą do Komendy Powiatowej PSP w Kamieniu Pomorskim. Zostaliśmy miło powitani przez drużynę strażaków, którzy chętnie opowiedzieli o swojej pracy oraz akcjach w których uczestniczyli. Dowiedzieliśmy się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również usuwają skutki wypadków samochodowych, połamane przez wichury drzewa oraz pomagają w czasie powodzi.

Po „teście” z wiedzy na temat bezpieczeństwa, zostaliśmy zaproszeni do oglądania wozów strażackich z całym wyposażeniem. Największą atrakcją było zjeżdżanie po rurze oraz fakt, iż każdy z nas mógł zasiąść za kierownicą prawdziwego wozu strażackiego. Niemniej ciekawe było przymierzanie odzieży strażackiej, hełmów, kapoków, oglądanie łodzi, cysterny, podnośnika oraz innych sprzętów.

strpoz3 strpoz7 strpoz8 strpoz10 strpoz11

Piękna pogoda zachęciła nas do wyjścia poza teren szkoły. Podczas spacerów obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie, poszukiwaliśmy również zwiastunów nadchodzącej jesieni. Spacer zakończył się zabawą na pobliskim placu zabaw.

spacery1 spacery3 spacery4 spacery5 spacery6

Już po pierwszych dniach w „zerówce”, byliśmy pewni że spędzimy tutaj świetnie czas. Nie myliliśmy się! Szybko zapamiętaliśmy imiona swoich nowych kolegów i koleżanek, zaczęliśmy zabawy w naszej kolorowej sali oraz na patio, placu zabaw, stadionie miejskim. Panie zawsze dbają o to, aby nam się nie nudziło dlatego organizują nam codziennie ciekawe zajęcia, przy których szybko upływa nam czas. Po powrocie do domu zawsze mamy o czym opowiadać rodzicom.

zabzaj2 zabzaj3 zabzaj4 zabzaj5 zabzaj6 zabzaj7 zabzaj8 zabzaj9 zabzaj10 zabzaj11 zabzaj12

 2012/2013

Rok szkolny rozpoczęliśmy od zwiedzania naszej szkoły. Najbardziej podobała nam się biblioteka. Pani Gabrysia pokazała nam wszystko i przeczytała bajkę w czytelni.

naszszkol1 naszszkol2 naszszkol3 naszszkol4 naszszkol5 naszszkol6 naszszkol7 naszszkol8 naszszkol9

W naszych salach bawiliśmy się świetnie. Uczyliśmy się liczyć, pracować w parach i w grupach.

wsal1 wsal2 wsal3 wsal4 wsal5 wsal6 wsal7 wsal8 wsal9 wsal10

Nasze zajęcia odbywały się nie tylko w sali. Bardzo często, oczywiście, jeżeli tylko pozwalała na to pogoda wychodziliśmy na spacery i wycieczki. Poznawaliśmy w ten sposób przyrodę i inne zjawiska przyrodnicze.

spacwycie1 spacwycie2 spacwycie3 spacwycie4 spacwycie5 spacwycie6 spacwycie7 spacwycie8 spacwycie9

Spotkanie z archeologiem, panem Kurką było bardzo interesujące. Mogliśmy o wszystko pytać i co najważniejsze wszystkiego dotykać.

archeol1 archeol2 archeol3 archeol4 archeol5 archeol6 archeol7

Wyjazd do Dziwnowa do Jednostki Wojskowej, był naszym pierwszym w tym roku wyjazdem autokarem. Było trochę zimno, ale żołnierze nas nie zawiedli i wszystko nam pokazali. My w podziękowaniu przygotowaliśmy album z naszym rysunkami.

jednwojs1 jednwojs2 jednwojs3 jednwojs4 jednwojs5 jednwojs6 jednwojs7 jednwojs8 jednwojs9 jednwojs10

Przejażdżka szynobusem „Smerf”, który zajechał do naszego miasta z okazji 120 lecia kolei w naszym mieście, też była dla nas wielką atrakcją.

szynob1 szynob2 szynob3

szynob4 szynob5

W tym roku nasze panie przygotowały dla nas zabawę andrzejkową. Bawiliśmy się świetnie. Ciekawe tylko, czy nasze wróżby się spełnią.

andrzejki1 andrzejki2 andrzejki3 andrzejki4 andrzejki5 andrzejki6 andrzejki7 andrzejki8

Nasze babcie i dziadków zaprosiliśmy na uroczyste spotkanie. Przygotowaliśmy program artystyczny wiersze, piosenki, inscenizacje, tańce i grę na instrumentach.

babidziad1 babidziad2 babidziad3 babidziad4 babidziad5 babidziad6 babidziad7 babidziad8 babidziad9 babidziad10

W tym roku witaliśmy wiosnę w pełnym śniegu. Marzanna spłonęła i mieliśmy nadzieję, że szybko do nas przyjdzie upragniona wiosna.

wiosna1 wiosna2 wiosna3 wiosna4

W przedszkolu uczyliśmy się o zdrowym odżywianiu, sami robiliśmy owocową sałatkę oraz kanapki na śniadanie. Wszystko smakowało wyśmienicie. Zaprosiliśmy nawet gości.

zdrodz1 zdrodz2 zdrodz3 zdrodz4 zdrodz5 zdrodz6 zdrodz7 zdrodz8 zdrodz9 zdrodz10 zdrodz11 zdrodz12 zdrodz13

Tak, jak co roku w tym również byliśmy na zawodach sportowych w Dziwnowie. Wszyscy bardzo cieszyliśmy się z otrzymanych medali i zdobytego pucharu. A po zawodach była piękna pogoda i poszliśmy na plażę.

zawsport1 zawsport2 zawsport3 zawsport4 zawsport5 zawsport6 zawsport7 zawsport8

Wyjazd do gospodarstwa rolnego do Dargoszewa dostarczył nam wielu wrażeń. Zobaczyliśmy bardzo dużo zwierząt jakie się hoduje w gospodarstwie. Była świetna pogoda i mogliśmy wybiegać się do woli a upieczona kiełbaska smakowała wyśmienicie.

dargosz1 dargosz2 dargosz3 dargosz4 dargosz5 dargosz6 dargosz7 dargosz8 dargosz9 dargosz10 dargosz11 dargosz12 dargosz13 dargosz14 dargosz15

2011/2012

Z myślą o naszych najmłodszych dzieciach w Szkole Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim w jednej z sal, zgromadzono przyrządy do zabaw, pozwalające na zaspokojenie przez nie potrzeby ruchu, rozładowania napięć emocjonalnych.
Miejsce zabaw wykonano w ramach projektu rządowego „Radosna szkoła”. Łączny koszt wyposażenia wyniósł 12000 zł.
Uczniowie grup „0” w wyżej wymienionej sali mają możliwość spontanicznego ruchu, tak bardzo ograniczonego w trakcie zajęć prowadzonych w klasach. Wielką radość sprawia dzieciom zabawa w basenie wypełnionym kolorowymi kulkami, skoki na dmuchanych piłkach różnej wielkości i kształtu oraz na trampolinie. Zdobywają samodzielność wspinając się na drabinki i wiszące sznury.
Nowe miejsce zabaw z pewnością urozmaica pobyt dzieci w szkole, dostarcza im pomysłów na nowe zabawy, a tym samym przyczynia się do podnoszenia ich sprawności fizycznej. Powoduje kształtowanie psychomotoryki ucznia, jego charakteru i umiejętności społecznych, rozwija orientację przestrzenną i koncentrację w sposób przyjazny dziecku.

Opracowały:
Aneta Kuryś
Jadwiga Szybiak
wychowawczynie grup zerowych

SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Tak prezentowaliśmy się na rozpoczęciu roku szkolnego.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Wyprawa do parku. Zbieraliśmy kolorowe liście, żołędzie, przytulaliśmy się do drzew.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA

SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Święto Pluszowego Misia. Do przedszkola każde z nas przyniosło swojego ulubionego misia, ku zaskoczeniu w Bibliotece przywitał nas duży pluszowy miś.

swplumis1 swplumis2 swplumis3 swplumis4

Właśnie tak ubieraliśmy naszą choinkę.

ubchoi1 ubchoi2 ubchoi3 ubchoi4

Mikołajki świętowaliśmy wraz ze swoimi rodzicami na hali.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC
SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Pierwszy śnieg i nasz pierwszy ulepiony bałwan.

piersn1 piersn2 piersn3

piersn4 piersn5

Koledzy i koleżanki ze starszych klas przygotowali dla nas Jasełka.

jasel1 jasel2 jasel3 jasel4

Pani Higienistka pokazywała nam, jak prawidłowo powinniśmy dbać o nasze ząbki.

higien1 higien2 higien3 higien4

Bal karnawałowy-każdy z nas był przepięknie ubrany.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Jesteśmy małymi aktorami. Odgrywaliśmy różne sceny niczym w prawdziwym teatrze.

maliakt1 maliakt2 maliakt3

Dzień naszych kochanych Dziadków.

dzdziad1 dzdziad2 dzdziad3 dzdziad4

Sami potrafimy zrobić sobie śniadanie i wiemy jak zdrowo się odżywiać.

sniad1 sniad2 sniad3 sniad4

Topienie Marzanny-tak właśnie żegnaliśmy Panią Zimę a witaliśmy Panią Wiosnę.

marz1 marz2 marz3 marz4

Nasze śniadanko Wielkanocne. Siostra Agnes pokazała nam co powinno znaleźć się w koszyczku Wielkanocnym.

wielk1 wielk2 wielk3 wielk4

Dzień Ziemi to czas, kiedy myślimy o ochronie naszej planety wraz z Ekoludkiem.

dziezie1 dziezie2 dziezie3

Zawody Przedszkolaków w Dziwnowie. Zmagaliśmy się z różnymi konkurencjami rywalizując z innymi przedszkolakami. Zajęliśmy zaszczytne II miejsce !

zawprzed1 zawprzed2 zawprzed3 zawprzed4 zawprzed5 zawprzed6 zawprzed7

Odwiedziliśmy klasę I b i razem z nimi rozmawialiśmy o ekologii.

umariol1 umariol2 umariol3 umariol4 umariol5 umariol6 umariol7 umariol8

Wycieczka do wodociągów. Teraz już wiemy dlaczego w naszych kranach płynie czysta woda.

wodoc1 wodoc2 wodoc3

wodoc4 wodoc5 wodoc6

Zwiedzamy nasz piękny Ratusz. Naszym przewodnikiem jest sama Pani Sekretarz.

wratusz1 wratusz2 wratusz3 wratusz4 wratusz5 wratusz6 wratusz7 wratusz8

Odwiedziny „pierwszaków” ze Szkoły Podstawowej nr 1. Nasza wspólna zabawa i edukacja. Każde z nas otrzymało Ekoludkowy medal.

spjed1 spjed2
spjed4 spjed5 spjed6

Dla swoich kochanych rodziców przygotowaliśmy wspaniały spektakl, recytowaliśmy wierszyki, śpiewaliśmy i wręczyliśmy własnoręcznie zrobione prezenty.

mamtat1 mamtat2 mamtat3 mamtat4 mamtat5 mamtat6 mamtat7 mamtat8

Odwiedziliśmy Straż Pożarną. Nauczyliśmy się bandażować, jak udzielać pierwszej pomocy oraz jak mamy się zachować w razie niebezpieczeństwa.

  strpoz7 strpoz8 strpoz9

Dzień Dziecka spędziliśmy na hali wraz ze swoim rodzeństwem i rodzicami. Bawiliśmy się wyśmienicie i mieliśmy kolorowe buzie. Prezentowaliśmy się patriotycznie, w barwach naszego kraju.

dziendziec1 dziendziec3 dziendziec5

dziendziec9 dziendziec12

Mini teatrzyki: odgrywaliśmy krótkie scenki dla naszych kolegów i koleżanek.

miniteatr1 miniteatr2 miniteatr3

Wyjazd do teatru „Pleciuga”. Byliśmy bardzo zafascynowani spektaklem odgrywanym przez prawdziwych aktorów-teraz to my byliśmy widzami. Najbardziej podobała nam się fontanna koło teatru. Nie mogliśmy się powstrzymać i pomoczyliśmy nasze rączki.

teatrpl2 teatrpl3 teatrpl4 teatrpl5

Tak u nas wygląda rytmika. Tu uczymy się śpiewać i poznajemy nowe zabawy.

rytm1 rytm2 rytm3

rytm4 rytm5 rytm6

Zwiedzaliśmy Marinę, widzieliśmy przycumowane łodzie, oglądaliśmy piękną wystawę zdjęć oraz zostawiliśmy ślad po sobie wpisując się do księgi.

marina1 marina3 marina7

Nasze nóżki zaprowadziły nas na Policję. Tam już witał nas Pan Policjant. Przedstawił nam jak wygląda praca policjanta, ale także jak mamy się zachować, gdy zacznie nas atakować groźny pies.

  policja3 policja5 policja7 policja8

2010/2011

Pierwszego września spotkaliśmy się wszyscy razem na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego na hali sportowej. Nie każdy z nas był wtedy zadowolony, ale początki zawsze są trudne.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jesteśmy drugim rocznikiem „zerówki” w naszej szkole. Podobają się nam nasze dwie sale, w których się bawimy, uczymy i zdobywamy niezbędne umiejętności potrzebne nam w przyszłej nauce szkolnej.

sallek1 sallek2 sallek3 sallek4 sallek5 sallek6 sallek7 sallek8 sallek9 sallek10 sallek11 sallek12 sallek13 sallek14 sallek15

Mamy swoją kolorową szatnię, gdzie każdy z nas ma swoją półkę.

szat1 szat2 szat3 szat4

Bardzo lubimy zajęcia na sali gimnastycznej, gdzie mamy rytmikę i prawdziwe ćwiczenia gimnastyczne.

salgim1 salgim2 salgim3 salgim4 salgim5

Jak jest tylko pogoda to wychodzimy na patio, możemy wtedy pobiegać i oczywiście zrobić dobry uczynek, na przykład w dniu „Sprzątania Świata” pozbierać śmieci.

sprzsw1 sprzsw2 sprzsw3 sprzsw4

Bardzo często wybieramy się na różne wycieczki, dzięki temu potrafimy bezpiecznie poruszać się po naszym mieście, pogłębiamy wiadomości o przyrodzie, wiemy jak korzystać z urządzeń na placu zabaw.

zwmiasta1 zwmiasta2 zwmiasta3 zwmiasta4 zwmiasta5 zwmiasta6 zwmiasta7 zwmiasta8 zwmiasta9 zwmiasta10 zwmiasta11 zwmiasta12

W naszej szkole jest biblioteka i czytelnia. Pani Gabrysia zaprasza nas często do siebie i czyta nam ciekawe książki, bardzo lubimy te spotkania.

bibszkol1 bibszkol2 bibszkol3

bibszkol4 bibszkol5 bibszkol6

Wyjazd do Szczecina na „Dzieciaki w kosmosie” pomogli zorganizować nasi rodzice. Było świetnie, czuliśmy się jak prawdziwi astronauci.

szczst1 szczst2 szczst3 szczst4 szczst5 szczst6 szczst7 szczst8 szczst9

Po powrocie, sami w naszej sali zbudowaliśmy rakietę. Było ciężko, ale udało się.

rakieta1 rakieta2 rakieta3

Zaprosiliśmy do naszej sali dzieci z Przedszkola nr2. Poznaliśmy wróżby „Andrzejkowe” i oczywiście siebie nawzajem. Na pewno z niektórymi spotkamy się w pierwszej klasie.

andrzej1 andrzej2 andrzej3 andrzej4 andrzej5 andrzej6 andrzej7 andrzej8

Jak co roku braliśmy udział w Turnieju Mikołajkowym. Była to świetna zabawa i w dodatku z rodzicami. Każdy z nas dostał prezent od Mikołaja.

turmik1 turmik2 turmik3 turmik4 turmik5 turmik6 turmik8 turmik9 turmik10 turmik11 turmik12 turmik13

W tym roku również pamiętaliśmy o ptakach. Staraliśmy się, aby w karmniku nigdy nie brakowało jedzenia.

dokptak1 dokptak2 dokptak3 dokptak4

W grudniu dostaliśmy od taty Borysa wspaniałą dużą choinkę. Była tak duża, że potrzebowaliśmy drabiny, aby ją ozdobić.

choin1 choin3 choin4 choin5

W styczniu przygotowaliśmy dla naszych Babć i Dziadków uroczyste spotkanie z okazji ich święta. Mieliśmy wielką tremę, było to nasze pierwsze wystąpienie przed tak dużą publicznością.

babidziad1 babidziad3 babidziad4 babidziad5 babidziad6 babidziad7 babidziad8 babidziad9 babidziad10 babidziad11

W naszej szkole nie nudzi nam się, zawsze dzieje się coś ciekawego. Ostatnio dzieci z klasy III zaprosiły nas do swojej klasy na przedstawienie. Było bardzo fajnie.

przedst1 przedst2 przedst3

przedst4 przedst5

Jak wróciliśmy do szkoły po feriach, to w salach czekała na nas niespodzianka. Pani dyrektor, Elżbieta Słowik kupiła dla nas materace do gier i zabaw ruchowych.

gryizabaw1 gryizabaw2 gryizabaw3 gryizabaw4
gryizabaw5 gryizabaw6 gryizabaw7

2009/2010

Od września 2009 roku w szkole utworzono dwie klasy, do których uczęszczają sześciolatki, tak zwane „zerówki”. Klasy „0” swym wyposażeniem różnią się od klas szkolnych, przede wszystkim wyposażone są w pomoce i przybory zachęcające do nauki poprzez zabawę. Klasy są jasne i kolorowe.

klas01 klas02 klas03 klas04

Dwa razy w tygodniu prowadzone są zajęcia z rytmiki. Zajęcia te, dają dzieciom dużo radości i zadowolenia.

klas05 klas06

Bardzo szybko obydwie grupy „zerowe” włączyły się w życie szkoły. Udział w Turnieju Mikołajkowym na hali sportowej wraz z dziećmi i rodzicami klas I – III, był ogromnym przeżyciem i świetną zabawą.

klas07 klas08

Zabawa z rodzicami zawsze jest udana.

klas09 klas010 klas011 klas012

W oczekiwaniu na prezenty od Mikołaja.

klas013 klas014

W swojej sali na dywanie nareszcie można rozpakować prezenty.

klas015 klas016

27 stycznia – Dzień Babci i Dziadka był dla dzieci wielkim przeżyciem.
W szkolnej świetlicy, dzieci z obydwu grup wspólnie zaprezentowały piosenki, wiersze oraz inscenizacje.

klas017 klas018 klas019

klas020 klas021 klas022

Nareszcie można uściskać babcię i dziadka.

klas023 klas024

Co roku w szkole organizowany jest Bal karnawałowy, oczywiście nie mogło tam zabraknąć „zerówkowiczów”.

klas025 klas026 klas027 klas028

W czasie przerwy bardzo smakowały różne „smakołyki” przygotowane w klasie przez rodziców.

klas029

W czasie przerwy można również obejrzeć nagrodę kolegi, którą zdobył w konkursie rysunkowym.

klas030 klas031

W ZIMOWE DNI TEŻ MOŻNA ŚWIETNIE SIĘ BAWIĆ

W naszej szkole jest patio. To miejsce, gdzie można wyjść na powietrze. Nie przeszkadza w tym, nawet najbardziej mroźna i śnieżna pogoda. Zabawy śnieżkami dają wiele radości i zadowolenia.

zim1 zim2 zim3 zim4 zim5

Lodowe sople pięknie wyglądają w słońcu.

zim6 zim7 zim8 zim9

Nie zapomnieliśmy o ptakach i zawiesiliśmy słoninkę dla sikorek.

zim10 zim11 zim12

W sali, każdy z nas bawi się tym, co lubi najbardziej sam lub z kolegą.

zim13 zim14 zim15 zim16 zim17

W naszej szkole odbyły się zawody sportowe pod wspólnym hasłem Biały Miś. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć. Dzielnie walczyliśmy z „zerówkowiczami” z innych szkół.

zim18 zim19 zim20 zim21 zim22 zim23 zim24 zim25 zim26 zim27 zim28 zim29

Na zajęciach uczyliśmy się o zdrowym odżywianiu. Rozpoznawaliśmy produkty spożywcze zrobione z mleka. Wiemy już, co jest zdrowe. Potrafimy samodzielnie przygotować smaczne i kolorowe kanapki, wykorzystując samodzielnie wysianą rzeżuchę.

zim30 zim31 zim32 zim33 zim34 zim35 zim36 zim37

Na śniadanie zaprosiliśmy panią dyrektor.

zim38 zim39 zim40