Świetlica

2017/2018

DZIEŃ KOBIET W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W dniu 07.03.2018 r. w świetlicy szkolnej odbył się montaż słowno – muzyczny dla wszystkich Pań z okazji ich święta. Zaproszonymi gośćmi były nasze mamy, babcie oraz koleżanki i koledzy z młodszych klas. Grupa 20 – stu wychowanków naszej świetlicy recytowała wiersze, odegrała humorystyczne scenki, a także znalazły się i takie osoby, które umiliły nam czas grając różne utwory na instrumentach muzycznych. W naszej szkole jest wielu zdolnych uczniów, co można było podziwiać podczas występów, a dziewczynki z klasy I b poruszyły publiczność układem tanecznym. Całą imprezę prowadzili niezastąpieni, eleganccy i nieco bajeranci, Igor i Aleks z klasy III d. Na zakończenie nasze kochane Panie te duże i te małe otrzymały symbolicznego kwiatka od chłopców.

Organizatorzy: pani Iza, pani Monika, pani Lidka

2016/2017

DZIAŁO SIĘ W ŚWIETLICY … 

Pierwsze półrocze nauki już za nami. Tak niedawno poznawaliśmy nowych nauczycieli, uczniów, a niedługo będziemy się cieszyć wakacyjną wolnością. Także u nas w świetlicy szkolnej coraz bardziej da się zauważyć większe rozluźnienie. Mamy tutaj wielu kolegów i koleżanek, chętnie współpracujemy z nauczycielami świetlicy, czasami wspólnie poplotkujemy. Pierwsze półrocze tego roku szkolnego było bogate w wydarzenia. Korzystając z ładnej pogody wyruszaliśmy na zajęcia świetlicowe w terenie, uczyliśmy się korzystać z kompasu, rozpoznawaliśmy parkowe ptaki, poszukiwaliśmy oznak życia w przyrodzie za pomocą lupy. Byliśmy także gośćmi na seansach filmowych w KaDeKu. W cyklu spotkań pt. „Poznajemy zawody naszych rodziców”, odbyło się spotkanie z Kapitanem statku żeglugi morskiej panem Pawłem Zawiasą. Pan Paweł opowiadał nam o swojej pracy, co należy do obowiązków kapitana statku, pokazał nam zdjęcia i pamiątki z dalekich wypraw. Dla pierwszoklasistów odbyło się Pasowanie na Świetliczaka. Po wykonaniu wielu zadań, które wymagały od nas umiejętności czytania, liczenia, a nawet sprawności fizycznej, uczniowie otrzymali pamiątkowe medale i zostali uroczyście przyjęci do grona świetliczaków naszej szkoły. Miłe są także wspólne spotkania okolicznościowe organizowane w świetlicy, np. Andrzejki. Ale nie tylko samą zabawą żyjemy. W listopadzie wychowankowie klas I – III oraz IV – VI, przygotowali montaż słowno – muzyczny z okazji Dnia Seniora dla członków Związku Emerytów i Rencistów Oddziału Kamień Pomorski. W ramach zajęć świetlicowych został zorganizowany konkurs plastyczny „Magiczne Koty”, „Portret Pani Jesieni”, „Rakieta marzeń” oraz konkurs „Pięknego Czytania”. Nasza świetlica brała także udział w Międzyświetlicowym Gminnym Konkursie Plastycznym „Geometryczne ZOO”. W ramach akcji „Serce za odwagę” wykonaliśmy kartki bożonarodzeniowe z życzeniami dla Polskich Weteranów Wojennych. Podczas zajęć profilaktycznych nabywaliśmy  umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. W grudniu 2016 roku nasza świetlica wraz z panią Pedagog zorganizowała zbiórkę słodyczy i artykułów szkolnych dla najbardziej potrzebujących uczniów z naszej szkoły. Wszystkim tym, którzy podzielili się z innym dziećmi słodyczami i artykułami szkolnymi bardzo gorąco dziękujemy. Zorganizowaliśmy również loterię fantową na rzecz Fundacji Szlachetne Serce i uzbieraliśmy 1031 zł 30 gr. Pomaganie jest naprawdę fajne! Ale świetlica to przede wszystkim spotkania z koleżankami i kolegami po ciężkich i długich lekcjach, wspólna zabawa, piosenki. Kiedy jesteśmy zmęczeni lubimy położyć się na dywanie i posłuchać jak nam pani czyta bajki. Niekiedy jesteśmy tak zajęci wspólną zabawą, że zapominamy wyjść do domu w odpowiednim czasie. Kiedy mamy problem, panie nas wysłuchają, pocieszą jak trzeba to i przytulą. Będąc w świetlicy szkolnej wiemy, że możemy zawsze liczyć na pomoc naszych pań.

         Społeczność świetlicowa

„SERCE ZA ODWAGĘ”

Pod takim hasłem powstała akcja Stowarzyszenia „Głos Bohatera” oraz Stowarzyszenia „Pro Partia – Lokalni  Patrioci”, do której przyłączyła się nasza świetlica. Celem tej pięknej, ogólnopolskiej akcji przedśwątecznej było wykonanie kartek świątecznych dla Polskich Weteranów Wojennych. Nasi wychowankowie z klas I – III oraz klas IV – VI, wykonywali kartki podczas zajęć świetlicowych. Na każdej kartce zostały zapisane życzenia oraz imię, nazwisko wykonawcy i nazwa miejscowości skąd kartka pochodzi. Wysłaliśmy 29 kartek wykonanych różną techniką plastyczną, które są naszym podziękowaniem dla żołnierzy za to, że możemy bawić się, malować, śpiewać i poszerzać wiedzę w wolnym kraju. Szczegółowy plan oraz nazwy instytucji i szkół, które przystąpiły do akcji można przejrzeć na stronie www.glosbohatera.com.pl/sercezaodwage.

Nauczyciele świetlicy

serodw1serodw2serodw3serodw4

KAŻDY Z NAS CZYTAĆ MOŻE

Jak wiemy, książki to skarbnica wiedzy, mądrości, marzeń i zabawy. Któż z nas nie zna wesołych wierszy Jana Brzechwy czy Juliana Tuwima? Przecież „Kaczkę Dziwaczkę”, „Lokomotywę” bądź „Na straganie”, możemy bezbłędnie wyrecytować będąc w różnym wieku. W związku z tym, nauczyciele świetlicy szkolnej, zorganizowali Konkurs Pięknego Czytania, który odbył się 28 listopada. Uczestnikami konkursu byli uczniowie z klas II i III. Było ich aż 50- ciu ! Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wybrać dowolny wiersz Juliana Tuwima, Jana Brzechwy lub Doroty Gelner i jak najpiękniej przeczytać przed komisją. Komisja Konkursowa brała pod uwagę płynność czytania, prędkość czytanego tekstu, modulację głosu itp. Uczestnicy konkursu mogli otrzymać od każdego członka komisji od 1 do 3 punktów.

Bardzo dziękujemy naszym uczniom za chęć wzięcia udziału w konkursie i za tak piękne czytanie znanych i lubianych wierszy.

Organizatorzy:

Lidia Radtke, Izabela Jacewicz

konczy1konczy2konczy3konczy4konczy5konczy6konczy7konczy8konczy9

ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ SENIORA

„Codziennie patrz na świat, jakbyś widział go pierwszy raz”. Takim mottem wychowankowie świetlicy szkolnej wraz z nauczycielami, przywitali swoje babcie, dziadków i innych gości zaproszonych ze Związku Emerytów i Rencistów koło Kamień Pomorski, z okazji Dnia Seniora. W dniu 16.11.2016 r. odbył się w świetlicy szkolnej montaż słowno – muzyczny dla naszych wspaniałych Seniorów. Wysłuchawszy recytacji wierszy, śpiewu oraz utworów muzycznych w wykonaniu wychowanków świetlicy, nasi goście nie ukrywali wzruszenia. Po raz kolejny uświadomiliśmy im, że mimo swych złotych, jesiennych lat są wciąż nam potrzebni i czerpiemy od nich życiową mądrość.

dziese1dziese2dziese3dziese4dziese5dziese7dziese6dziese8

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM

Świetlica szkolna czynna jest:

Poniedziałek – 7.15 – 15.45

Wtorek – 7.15 – 15.45

Środa – 7.15 – 15.45

Czwartek – 7.15 – 15.45

Pątek – 7.15 – 15.45

Nauczyciele świetlicy szkolnej:

mgr  Izabela Jacewicz

mgr  Lidia Radtke

Przyjęcie do świetlicy szkolnej odbywa się poprzez złożenie przez rodziców (prawnych opiekunów) karty zgłoszenia dziecka do świetlicy. Jest ona dokumentem zawierającym niezbędną do pracy wychowawczej wiedzę o dziecku.

Pierwszeństwo przyjęcia do świetlicy mają dzieci dojeżdżające, wychowywane przez jednego rodzica pracującego lub obojga pracujących rodziców.

2015/2016

NIE TYLKO W SZKOLE SIĘ BAWIMY

Świetlica szkolna to miejsce zabaw, gier i spotkań z rówieśnikami. Tutaj po dniu ciężkich zajęć możemy sobie odpocząć, ale i dobrze bawić. Grupa wychowanków świetlicy szkolnej postanowiła wraz ze swoimi nauczycielkami wykorzystać piękną, czerwcową pogodę na zabawę w zielonym Labiryncie Harrego Potera. Śmiechu było co nie miara, ale i trochę strachu. Właściciele zielonego labiryntu przygotowali dla dzieci niezły dreszczyk emocji. Były czarownice, węże a nawet manekiny do złudzenia przypominające ludzką postać. Mimo to wszystkim udało się dzielnie przejść labirynt, a w nagrodę były smaczne lody.

labi1labi2labi3labi4labi5labi6labi7labi8labi9labi10labi11labi12labi14labi13

SPOTKANIE Z EKOLUDKIEM

22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście Dzień Ziemi. Wychowankowie świetlicy zaprosili 26.04.2016 r. uczniów z klas I – ych na przedstawienie „Kochajmy Ziemię”, które było podsumowaniem święta naszej planety, Ziemi. W formie rymowanek wykonawcy przypomnieli najmłodszym uczniom w jaki sposób mają dbać o przyrodę, co zagraża „zielonym płucom” naszej planety. Na koniec zaproszeni goście wysłuchali piosenki pt. „Dookoła Słońca” w wykonaniu grupy świetlicowej. Natomiast uczniowie z klasy I d wraz z panią Lucynką Wikło w podziękowaniu za zaproszenie zaśpiewali wszystkim piosenkę „Kochajmy naszą planetę”.

Nauczyciele świetlicy

ekoludek1ekoludek2ekoludek3ekoludek4ekoludek5

SPOTKANIE Z RODZICAMI

W ramach działalności świetlicy szkolnej i integracji z nowymi wychowankami i ich rodzicami, nauczycielki świetlicy zorganizowały w dniu 17 listopada w godzinach popołudniowych warsztaty dla rodziców. W nawiązaniu do obchodów Dnia Niepodległości warsztaty nosiły tytuł Święto Naszej Ojczyzny. Oprócz wspólnego śpiewania znanych pieśni wojskowych takich jak: „Legiony”, „Maszerują strzelcy” czy „Płonie ognisko w lesie”, rodzice wraz z dziećmi mieli do wykonania zadania. Były to zadania skojarzeniowe, znajomość zabytków polskich miast, zajęcia plastyczne a nawet umiejętność rozszyfrowania zdania zapisanego alfabetem Morse’a. Na wspólne zajęcia została zaproszona także drużyna kamieńskich harcerzy – skautów „Wilczki”. Skautki zapoznały nas z symboliką oznaczeń: lilijka, krzyż maltański, herb chorągwi, opowiedziały nam czym się zajmują, na czym polega działalność harcerzy. Członkinie drużyny „Wilczków” nauczyły nas zabaw harcerskich, a także opowiedziały nam legendę o „Orle Białym”.
Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, a rodzice zapowiedzieli się na ponowne spotkanie bożonarodzeniowe.

Nauczyciele świetlicy

spotzrodz1 spotzrodz2 spotzrodz3 spotzrodz4 spotzrodz5 spotzrodz6 spotzrodz7 spotzrodz8 spotzrodz9 spotzrodz10 spotzrodz11

2014/2015

„JESTEM BEZPIECZNY, BO …”

Pod takim hasłem, 28 maja, odbył się już X ŚWIETLICOWY KONKURS PROFILAKTYCZNY ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ. Wzięły w nim udział drużyny z trzecich klas. Temat konkursu był poważny, ponieważ uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami, które gwarantują im i innym bezpieczeństwo w sytuacjach zagrożenia życia. Jury było pod wrażeniem, tego co zaprezentowali trzecioklasiści. Świetnie poradzili sobie z bandażowaniem ran, resuscytacją, zgłoszeniem wypadku, pytaniami dotyczącymi ruchu drogowego oraz zachowania w przypadku zgubienia się w dużym mieście. Wśród wielu zadań znalazły się także zadania manualne. Każda drużyna musiała wykonać jak najdłuższego węża strażackiego z papierowych pasków.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!
Dziękujemy pani Oldze Szpakowskiej – szkolnej pielęgniarce, która czuwała nad właściwym wykonywaniem zadań, oraz Radzie Rodziców – za wsparcie finansowe na zakup nagród i poczęstunek dla zawodników konkursu.

Organizatorzy konkursu:
Lidia Radtke
Lucyna Wikło –
nauczycielki świetlicy.

zachtrzezum1 zachtrzezum2 zachtrzezum3 zachtrzezum4 zachtrzezum5 zachtrzezum6 zachtrzezum7 zachtrzezum8 zachtrzezum9

KWIATY DLA MAMY I TATY

W świetlicy szkolnej, tuż przed klasowym Dniem Matki, odbyły się warsztaty dla klas I c i I d, na których uczniowie mogli wykonać upominki dla swoich rodziców. Po usłyszeniu krótkiej instrukcji, najmłodsi uczniowie naszej szkoły, wzięli się do pracy. Mogli korzystać z niecodziennych materiałów, takich jak filc czy słomki do picia. Wszyscy starali się wykonać pracę jak najstaranniej, aby w pełni zadowolić swoich kochanych rodziców.

kwdlatama1 kwdlatama2 kwdlatama3 kwdlatama4 kwdlatama5 kwdlatama6 kwdlatama7 kwdlatama8

WARSZTATY WIELKANOCNE

Tuż przed świąteczną przerwą dzieci wraz z rodzicami znalazły czas i przybyły do świetlicy szkolnej na warsztaty wielkanocne. Po zaśpiewaniu „Wielkanocnej piosenki” goście wykazali się dużą wiedzą na temat nadchodzących świąt. Dzieci tworząc drużyny ze swoimi rodzicami musieli układać puzzle, łowić rybki, układać zagadki, podawać sobie jajka przy użyciu łyżeczek, aż wreszcie wykonać główne warsztatowe zadanie, a mianowicie koszyczek owijany włóczką oraz „wydzierankową” pisankę. Efekty pracy były zdumiewające! Mamy nadzieję, że wytwory pracy zgromadzonych uczestników dumnie zagoszczą na wielkanocnych stołach.

wielwarsz1 wielwarsz2 wielwarsz3 wielwarsz4 wielwarsz5

KOBIETA W LITERATURZE I SZTUCE

18 marca 2015r. w świetlicy szkolnej miała miejsce uroczystość pod tytułem „Kobieta w literaturze i sztuce”. Inspiracją do stworzenia scenariusza stały się: nadchodząca wiosna, Walentynki oraz Dzień Kobiet. Uczennice klas IV-VI recytowały wiersze znanych poetów o kobietach i miłości. Chór szkolny wykonał znane wszystkim piosenki, m.in. „Tyle słońca w całym mieście”, „Pomaluj mój świat”. Uczestnicy spotkania mogli również podziwiać wyświetlane w tle dzieła malarzy fascynujących się sylwetką kobiety. Przygotowany przez uczennice i nauczycielki montaż słowno-muzyczny został ciepło przyjęty przez przybyłych gości.

kobwliter1 kobwliter2 kobwliter3 kobwliter3 kobwliter5

TORUŃSKIE INSPIRACJE

Uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach plastycznych zainspirowanych miastem Toruń. Spotkanie z p. Piotrem Florianowiczem upłynęło w miłej atmosferze. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści gościa, który przybliżył im historię miasta oraz zabrał w wirtualną podróż po Toruniu. Zadaniem uczestników było wykonanie prac inspirowanych toruńskimi kamieniczkami i mostami. Stworzone dzieła trafią na wystawę zorganizowaną w Toruniu.

toruinsp1 toruinsp2 toruinsp3 toruinsp4 toruinsp5 toruinsp6 toruinsp7

KARAOKE

Jeden z wielu zimowych dni świetliczaki spędzili w bardzo ciepły i zabawny sposób. W świetlicy rozbrzmiała muzyka i nikogo już nie trzeba było zachęcać do śpiewu. Po usłyszeniu pierwszych nut znanych dzieciom piosenek, na ich ustach malował się uśmiech, a głośny śpiew było słychać w całej szkole. Karaoke okazało się świetną zabawą integrującą cały świetlicowy zespół.

karaoke1 karaoke2 karaoke3 karaoke4

KOLEJNE WARSZTATY

W styczniu uczniowie klas: I „b” i I „d” wzięli udział w warsztatach origami pt. „Smutny pajac”. Początek roku to czas karnawału, dlatego też dzieci po wysłuchaniu historii smutnego pajaca, poszukiwały sposobu na uszczęśliwienie go. Pomysłów było wiele, jednak wszyscy zgodnie stwierdzili, że najważniejsza jest obecność przyjaciół. Uczestnicy warsztatów upamiętnili wizerunek uśmiechniętego pajaca techniką origami.

kolewarsz1 kolewarsz2 kolewarsz3 kolewarsz4

KOLĘDOWANIE

Tuż przed świętami, w świetlicy szkolnej, odbyło się RADOSNE KOLĘDOWANIE z rodzicami. Spotkanie miało charakter zajęć otwartych. Po powitaniu gości, dzieci zaprezentowały swój talent wokalny wykonując piosenkę „Kto wie, czy za rogiem…” Zespołu DE SU. Dzięki prezentacji multimedialnej rodzice mogli wspomóc pociechy podczas śpiewania refrenu. Po miłym wstępie na rodziców i dzieci czekały liczne zadania np. uzupełnianie tekstów kolęd, rozszyfrowywanie kodów, zagadki, wykonanie wspólnej choinki, a wszystko to przeplatane śpiewaniem kolęd. Wszyscy poradzili sobie bezbłędnie, a wspólny śpiew wprowadził obecnych w świąteczny nastrój.

kolendow1 kolendow2 kolendow3 kolendow4 kolendow5

KONIEC JESIENI

Jesień w tym roku obfitowała nie tylko w kolorowe liście, ale także w wiele miłych niespodzianek. Zaliczyć do niech można nowe wyposażenie świetlicy, a mianowicie kolorowe meble, duży telewizor, maty oraz rzeczy drobniejsze, lecz nie mniej cieszące jak gry i puzzle. Wszelkie zmiany są ciepło przyjmowane przez dzieci, które chętniej uczestniczą w zajęciach świetlicowych oraz podejmują zabawy dowolne, niejednokrotnie zaskakując swoją pomysłowością i kreatywnością.

konjes1 konjes2 konjes3 konjes4 konjes5 konjes6

PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

W roku szkolnym 2014/2015 pierwszy raz miało miejsce pasowanie na świetliczaka. Pierwszoklasiści wzięli udział w uroczystości poprowadzonej przez reprezentantki „starszych świetliczaków”. Uczniowie musieli wykazać się konkretnymi umiejętnościami podczas poszczególnych konkurencji . Wszyscy okazali się godni miana świetliczaka. Po złożeniu uroczystej przysięgi otrzymali ordery z rąk Pani Dyrektor oraz pamiątkowe „orzechowe” misie od Pani Lidki i Pani Lucynki.

swietlicz1 swietlicz2 swietlicz3 swietlicz4 swietlicz5 swietlicz6 swietlicz7 swietlicz8 swietlicz9

W KINIE

Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej po raz drugi miały okazję uczestniczyć w seansie filmowym pt. „Uwolnić Mikołaja” zorganizowanym przez kino Orange. Uczniowie uważnie śledzili losy Mikołaja, który trafił do więzienia. Seria przygód głównych bohaterów wywołała wiele emocji w młodych widzach, jednak najczęściej sala kinowa wypełniona była szczerym dziecięcym śmiechem.

uwmikol

WARSZTATY ORIGAMI DLA PIERWSZAKÓW

W listopadzie dzieci z klas I „a” oraz I „c” miały okazję uczestniczyć w zorganizowanych przez świetlicę szkolną warsztatach origami. „Pierwszaki” uważnie wysłuchały jednej z wielu przygód krasnala Hałabały i zgodnie podjęły decyzję o udzieleniu mu pomocy. Krasnal przygotował ucztę dla ptaków, które zostały przegonione przez Panią Jesień do ciepłych krajów, dlatego dzieci wykonały gości chętnych odwiedzić Hałabałę.

warszt1 warszt2 warszt3 warszt4 warszt5

WIECZORNICA PATRIOTYCZNA

Podobnie jak w ubiegłym roku, najbliżsi wychowanków świetlicy szkolnej, mogli uczestniczyć w wieczornicy patriotycznej. Głównym celem spotkania było wspólne celebrowanie Święta Odzyskania Niepodległości. W uroczysty nastrój wprowadził zgromadzonych montaż słowno-muzyczny podczas którego mogli wysłuchać pieśni niepodległościowych, recytowanych wierszy oraz melodii na trwałe zakorzenionych w kulturze polskiej.
Ten niecodzienny wieczór upamiętnił 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody 11 listopada to szacunek i cześć dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, o których powinni pamiętać zwłaszcza młodzi ludzie.

wieczor1 wieczor2 wieczor3 wieczor4

„WITAMY PONOWNIE”

Za nami już dwa miesiące intensywnej nauki oraz wspólnej integracji. W nowym roku szkolnym 2014/2015 powitaliśmy nowych kolegów i nowe koleżanki z klas pierwszych. W świetlicy szkolnej jest nas coraz więcej, cieszymy się bardzo, że została utworzona druga świetlica, do której uczęszczają uczniowie z klas IV – VI.
W ramach pracy świetlicy szkolnej są prowadzone różne formy zajęć dla tych młodszych jak i dla starszych klas, są to min.:
• zajęcia plastyczno – techniczne,
• zajęcia sportowe na boisku szkolnym oraz sali gimnastycznej,
• zabawy ruchowe,
• zabawy dydaktyczne,
• realizowane są elementy edukacji prozdrowotnej, proekologicznej, profilaktycznej i społecznej,
• wycieczki piesze po okolicy,
• spotkania z ciekawymi ludźmi, ciekawymi zawodami.
W miesiącu wrześniu byliśmy na wycieczce pieszej po Kamieniu Pomorskim. Spacerowaliśmy „dawnymi szlakami” i zwiedzaliśmy zabytki naszej miejscowości. Wycieczka nasza zakończyła się skosztowaniem smacznych lodów w kawiarni na Marinie.
Podczas pobytu kina Orange w naszym mieście mogliśmy obejrzeć film pt. „Przygody Pszczółki Mai”.
W październiku nauczycielki świetlicy szkolnej, pani Lidka i pani Lucynka, zaprosiły do nas przedstawicieli kamieńskiej drużyny zuchowej. Wspólnie się bawiliśmy w gry i zabawy zuchowe, poznaliśmy KODEKS ZUCHA. W tym miesiącu był także zorganizowany konkurs dla klas IV – VI „Jakie to miasto”. Zadaniem uczniów było rozpoznanie nazwy miasta z wykorzystaniem kilku zdjęć przedstawiających zabytki, budowle danego miasta. Z pośród kilkunastu odpowiedzi zostały wylosowane trzy prawidłowe odpowiedzi. Nagrodzeni uczniowie to: Maciej Wach kl. V c, Dominika Pałka kl. IV a, Ola Synowiec kl. VI b.
Przed nami jeszcze wiele ciekawych spotkań i zajęć.

Lidia Radtke – nauczyciel świetlicy

swiet1 swiet2 swiet3 swiet4

2013/2014

„Zachowaj Trzeźwy Umysł”

Jak co roku, świetlica szkolna jest organizatorem Gminnego Konkursu w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Realizując tą ogólnopolską kampanię profilaktyczno – edukacyjną, został ogłoszony konkurs plastyczny dla szkół podstawowych naszej gminy, pt. „Piękno mojej okolicy”. Celem tegorocznego konkursu było ukazanie tego wszystkiego co nas otacza, to co sprawia nam przyjemność dla oka i duszy, miejsc które nam się podobają i lubimy tam przebywać.  Na konkurs wpłynęło wiele prac, ale niestety trzeba było wybrać te najlepsze. Wśród nagrodzonych prac znalazły się widoki Zatoki Wrzosowskiej, plac zabaw, kamieńska Marina, a nawet kolorowe pola na Wyspie Chrząszczewskiej. Nagrodzona została także praca przedstawiająca drzewo dębowe, a pod nim ławeczka, na której lubi przesiadywać uczestniczka konkursu. Jednak zanim zostały wręczone dyplomy i nagrody, wysłuchaliśmy piosenek i wierszy w wykonaniu Magdy Cieślar, Martyny Winiarczuk, Pauliny Prażanowskiej oraz Pauliny Pałki.

A oto nagrodzeni uczniowie:

KLASY I – III

I miejsce – Filip Sowa, Szkoła Podstawowa we Wrzosowie

II miejsce – Szymon Machała, Szkoła Podstawowa we Wrzosowie

II miejsce – Wiktoria Hałabaty, Szkoła Podstawowa we Wrzosowie

III miejsce – Martyna Krakowska, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kamieniu Pom.

Wyróżnienie:

Martyna Krakowska, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kamieniu Pom.

Julia Lis, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kamieniu Pom.

KLASY IV – VI

I miejsce – Maja Wojciech, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kamieniu Pom.

II miejsce – Kornelia Staniszewska, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kamieniu Pom.

III miejsce – Wiktoria Nowikowska, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kamieniu Pom.

Organizatorzy konkursu: Lidia Radtke, Dorota Garlińska

zachtrzum1 zachtrzum2 zachtrzum3 zachtrzum4 zachtrzum5 zachtrzum6 zachtrzum7

Karnawał, karnawał, to taniec zabawa…

13 i 15 stycznia 2014 r. dzieci z oddziałów 0 „A” oraz 0 „B” wzięły udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych na świetlicy szkolnej.

W ramach przygotowanych zajęć uczestnicy tworzyli dekoracje na tegoroczny Bal Karnawałowy, który odbędzie się 24 stycznia na świetlicy szkolnej. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali kolorowe kartki, na których narysowane były szablony balonów. Zadaniem dzieci było udekorowanie szablonu przy pomocy wielobarwnych kółeczek, papierowych kwiatków i motyli. Kolejnym etapem pracy było wycięcie balonu. Dzieci starały się wyciąć baloniki estetycznie i starannie. Następnie do każdego balonika przyczepiały kolorowe serpentyny.

Powstałe baloniki już wkrótce zostaną powieszone na świetlicy.

Dorota Garlińska – organizator spotkania

balony1 balony2 balony3 balony4 balony5 balony6 balony7

Coraz bliżej święta…

Grudzień jest miesiącem intensywnych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. W dniach 5 – 19 grudnia 2013 r. uczniowie klas 0 – III oraz IV c i IV c wzięli udział w warsztatach bożonarodzeniowych.

Na początku zajęć dzieci zapoznały się z bajką „Piernikowy ludzik”. Następnie każdy uczestnik warsztatów przystąpił do dekorowania pierników. Kolorowy lukier, słodka posypka, wiórki kokosowe, kawałki czekolady – wszystko nadawało się do dekoracji. W czasie zajęć powstały przepiękne piernikowe gwiazdy, dzwonki, choinki, serduszka i kwiaty. Młodzi artyści stworzyli prawdziwe arcydzieła. Czas oczekiwania na święta upłynął bardzo szybko, a powstałe pierniki były najpiękniejszą ozdobą klasowych stołów wigilijnych.

Dorota Garlińska – organizator warsztatów

pierniki1 pierniki2 pierniki3 pierniki4 pierniki5 pierniki6 pierniki7 pierniki8 pierniki9 pierniki10 pierniki11 pierniki12 pierniki13 pierniki14 pierniki15 pierniki16 pierniki17 pierniki18 pierniki19

I Szkolny Konkurs Czytelniczy

25 listopada 2013 r. z okazji obchodów Światowego Dnia Misia oraz w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” świetlica szkolna przy współpracy biblioteki szkolnej zorganizowała „I Szkolny Konkurs Czytelniczy” dla klas I – IV.

W konkursie wzięło udział 31 uczestników, którzy prezentowali przygotowane teksty z literatury dziecięcej uczniom z oddziałów 0 „A”, 0 „B” oraz klasy I b.

Decyzją jury zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

  • Klasy I
  1. Katarzyna Bęgowska i Oliwia Kasiubowska
  2. Mateusz Kamiński
  3. Maja Dziuba
  • Klasy II

1.    Marcelina Niekowal

2.    Alicja Zalewska

3.    Dominik Gołębiowski

Wyróżnienia:

Julia Bysiak, Kamila Klamborowska, Wiktor Czerwiński

  • Klasy III
  1. Paweł Gałka, Zuzanna Wawrzyniak, Antoni Przydryga

2.    Dominika Pałka i Zofia Siomka

3.    Zuzanna Józefowicz

  • Klasy IV
  1. Łucja Terentowicz
  2. Maja Rutkowska

3.      Weronika Jarosik

17 grudnia 2013 r. podczas apelu wicedyrektor szkoły Pani Bożena Sito wręczyła zwycięzcom dyplomy i nagrody.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Dorota Garlińska, Lidia Radtke, Krystyna Kościańska – organizatorki konkursu

konczytel1 konczytel2 konczytel3 konczytel4 konczytel5 konczytel6 konczytel7

 

„Niewypały – Stop – Wezwij Saperów”

3 grudnia 2013 r. świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim odwiedzili saperzy Patrolu Rozminowania 8 Kołobrzeskiego Batalionu Saperów z Dziwnowa. W spotkaniu uczestniczyli wychowankowie świetlicy szkolnej z klas I – IV.

Żołnierze w bardzo ciekawy sposób opowiadali o zagrożeniach związanych z niewypałami. Instruowali uczniów, jak powinni się zachować natrafiając na nie podczas spacerów. Dzieci zobaczyły jak wygląda kombinezon saperski, zapoznały się z tajnikami pracy oraz wykorzystywanym sprzętem. Prowadzący uświadomili młodym słuchaczom, jakie zagrożenie niosą przedmioty znalezione w lesie czy na plaży. Aby sprawdzić wiedzę słuchaczy saperzy przygotowali mini quiz. Dzieci z wielką chęcią wzięły w nim udział. Za poprawne rozwiązanie otrzymywali drobne upominki.

Spotkanie z saperami odbyło się w ramach projektu edukacyjnego „Niewypały – Stop – Wezwij Saperów”.

Serdecznie dziękujemy saperom z 8 Kołobrzeskiego Batalionu Saperów w Dziwnowie za przygotowanie bardzo interesującej prelekcji.

Lidia Radtke, Dorota Garlińska – organizatorki spotkania

saperzy1 saperzy2 saperzy3 saperzy4 saperzy5 saperzy6 saperzy7 saperzy8

„Do kraju tego (…) Tęskno mi, Panie”

14 listopada 2013 r. o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi odbyło się spotkanie z poezją z okazji Dnia Niepodległości przygotowane przez wychowanków świetlicy szkolnej. W uroczystości wzięli udział rodzice i dziadkowie młodych aktorów oraz wicedyrektor Bożena Sito.

95 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była okazją do zaprezentowania utworów muzycznych i literackich tworzonych przez rodzimych muzyków i poetów, wielokrotnie na obczyźnie. Zaproszeni goście wysłuchali wierszy Jadwigi z Łobzowa, Władysława Broniewskiego, Władysława Bełzy, Wisławy Szymborskiej oraz Cypriana Kamila Norwida. W tle królowała muzyka Fryderyka Chopina.

W czasie spotkania przedstawiona była droga Polski do odzyskania niepodległości. Fragmenty wystąpień marszałka Józefa Piłsudskiego odczytał uczeń kl. V A Jan Homik. Na zakończenie odśpiewana została pieśń „Szara piechota”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za udział w uroczystości.

Lidia Radtke, Dorota Garlińska – organizatorki spotkania

swieniepod1 swieniepod2 swieniepod3 swieniepod4 swieniepod5 swieniepod6 swieniepod7 swieniepod8 swieniepod9 swieniepod10

„Dynia”

13 i 14 listopada 2013 r. dzieci z oddziału 0 „A” i 0 „B” wzięły udział w warsztatach plastycznych przygotowanych na świetlicy szkolnej, podczas których wykonane zostały papierowe dynie.

 Każdy uczestnik warsztatów otrzymał 4 pomarańczowe paski, 1 zielony pasek oraz listki do wycięcia. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wykonywały piękne dynie. Starały się równo wyciąć listki z papieru, a następnie przykleić do nich papierową dynię. Na koniec przyklejały „zakręcone” ogonki.

 Po zakończeniu pracy wszyscy uczestnicy zabrali dynie do swoich sal.

Dorota Garlińska – organizator spotkania

dynia1 dynia2 dynia3 dynia4 dynia5 dynia6 dynia7 dynia8

Test o zdrowiu „Meditest”

13 listopada 2013 r. po raz pierwszy wychowankowie świetlicy szkolnej wzięli udział w III Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy „Meditest”, dotyczącym zdrowia i jego ochrony. Organizatorem konkursu jest Ogólnopolskie Centrum Edukacji w Warszawie. Celem konkursu jest:

· promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia,

· pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania organizmu,

· zwiększenie świadomości zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego oraz postępowania w nagłych wypadkach.

Wyniki będą znane dopiero w styczniu 2014 roku, jednak mamy nadzieję, że dla wielu naszych wychowanków przyszły rok zacznie się szczęśliwie i zdobędą wysokie lokaty w konkursie.

Lidia Radtke, Dorota Garlińska – organizatorki konkursu

meditest2 meditest3 meditest4 meditest5

 KARTKA DLA OLIWII

W ubiegłym tygodniu na terenie świetlicy szkolnej została zorganizowana akcja „Kartka dla Oliwii”. Oliwia to sześcioletnia dziewczynka, która od ponad roku walczy z nowotworem. Jej największym marzeniem było otrzymanie jak największej liczby kartek urodzinowych.

Chętni uczniowie naszej szkoły przez 4 dni mogli przynosić kartki urodzinowe z życzeniami dla Oliwii. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Miło nam poinformować, iż dzieci przygotowały 96 kartek urodzinowych, które w piątek zostały wysłane do Oliwii.

Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy.

Dorota Garlińska – nauczyciel świetlicy

Lidia Radtke – nauczyciel świetlicy

dlaoliw1 dlaoliw2 dlaoliw3

„Jesienne drzewo”

25 października 2013 r. dzieci z oddziału 0 „B” wraz z Panią Lucyną Wikło wzięły udział w warsztatach plastycznych „Jesienne drzewo” przygotowanych na świetlicy szkolnej.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali kartki, na których narysowali kontury jesiennych drzew. Następnie u dołu kartki przyklejone zostały płotki. Kolejnym etapem było tworzenie kolorowych kulek z plasteliny i przyklejanie ich do kartki. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i starannością wykonywały swoje prace. Starały się zachowywać porządek w miejscu pracy.

Po zakończeniu spotkania prace zawisły na tablicy w świetlicy szkolnej.

 Dorota Garlińska – organizator spotkania

jesiendrzew1 jesiendrzew2 jesiendrzew3

jesiendrzew4 jesiendrzew5

 

„Jesienne kapelusze”

16 października 2013 r. dzieci z oddziału 0 „A” wraz z Panią Iwoną Hume – Zielińską wzięły udział w warsztatach plastycznych przygotowanych na świetlicy szkolnej.

Na początku spotkania wszyscy uczestnicy nauczyli się piosenki „Kasztanki”. Dzieci bardzo chętnie śpiewały i naśladowały ruchem poszczególne czynności.

W części głównej spotkania każde dziecko otrzymało kolorową kartkę papieru, z której przy niewielkiej pomocy nauczyciela złożyło kapelusz. Następnie złożone kapelusze zostały udekorowane jesiennymi skarbami – listkami, kwiatami, jarzębiną. Chętni – w czasie dekorowania, mogli wykorzystać kredki.

Po zakończeniu pracy na głowach wszystkich dzieci znalazły się przepiękne, kolorowe „Jesienne kapelusze”.

Dorota Garlińska – organizator spotkania

jesienkap1 jesienkap2 jesienkap3
jesienkap4 jesienkap5

Spotkanie z wolontariuszkami

10 października 2013 r. wychowankowie świetlicy szkolnej mieli okazję spotkać się z wolontariuszkami z Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim.

Nasi wychowankowie mieli okazję dowiedzieć się, co to jest wolontariat i na czym polega praca wolontariusza. Dziewczęta w bardzo interesujący sposób opowiadały o pracy kamieńskich wolontariuszy. W skrócie zapoznały uczestników spotkania z zasadami wyboru „Ośmiu Wspaniałych” – młodych wolontariuszy, którzy poprzez pomoc niesiona innym stają się wzorem do naśladowania nie tylko dla rówieśników, ale i osób dorosłych. Na zakończenie spotkania zaprezentowały przyniesioną przez siebie „Kronikę”, w której znajdują się relacje z wszystkich akcji, w których brali udział lub też których organizatorami byli gimnazjalni wolontariusze.

Serdecznie dziękujemy za przyjecie zaproszenia na spotkanie.

Lidia Radtke – nauczyciel świetlicy

Dorota Garlińska – nauczyciel świetlicy

wolontar1 wolontar2

2012/2013

Aby nie były tylko przechowalnią…

Już za nami dwa miesiące nauki. Uczymy się liter, czytać, zdobywamy nową wiedzę. Ale szkoła to nie tylko nauka, to także zabawa, spotkania z koleżanką czy kolegą. Dlatego przy Szkole Podstawowej nr 2 jak i przy innych szkołach naszej gminy działa świetlica szkolna, która służy właśnie do odpoczynku po wielu godzinach lekcyjnych i do spotkań towarzyskich. Świetlica szkolna prowadzi szeroki zakres działań skierowanych do uczniów z klas I – VI. Są to min. gry i zabawy towarzyskie, zajęcia plastyczne, rekreacyjne, muzyczno – ruchowe, kulturalno – rozrywkowe oraz pomoc przy odrabianiu zadań domowych. Uczniowie uczęszczający na świetlicę biorą udział w konkursach plastycznych, różnego rodzaju programach profilaktycznych czy akcjach charytatywnych. Chcemy aby świetlica kojarzyła się nie tylko jako miejsce na oczekiwanie na rodziców czy autobus szkolny, ale żeby była miejscem, do którego się idzie chętnie po zajęciach lekcyjnych.

Tekst i zdjęcia: Lidia Radtke, Marzena Krakowska – Duda.

prswietl1 prswietl2 prswietl3 prswietl4 prswietl5 prswietl6 prswietl7 prswietl8 prswietl9

Kolorowa i tańcząca jesień

JW ramach działań kulturalno – rozrywkowych skierowanych do uczniów, wychowankowie Świetlicy Szkolnej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim, przedstawili inscenizację pt. „Jesień”, która skierowana była dla uczniów klas zerowych oraz klas I – III. W ciekawy i wesoły sposób uczniowie przypomnieli sobie jakimi darami obdarza nas ta kolorowa pora roku jaką jest jesień, jak wyglądają liście różnych gatunków drzew. W czasie inscenizacji były także jesienne zagadki, które cieszyły się powodzeniem wśród najmłodszej widowni naszej szkoły.

Tekst i zdjęcia: Lidia Radtke, Marzena Krakowska – Duda.

jesien1 jesien2 jesien3

jesien4 jesien5 jesien6

Spotkanie w świetlicy

Dnia 11 grudnia 2012 r. dzieci ze świetlicy szkolnej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Kamieniu Pomorskim, miały możliwość wzięcia udziału w programie edukacyjnym pt. „Nie taki prąd straszny”, który zorganizowany był przez Wolontariuszy grupy ENEA. Podczas spotkania dzieci obejrzały film przedstawiający sposoby powstawania energii oraz w jaki sposób możemy oszczędzać energię dla dobra środowiska. Wspólnie z wolontariuszami rozwiązywali „elektryczne” łamigłówki. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali dyplomy, a nasza szkoła otrzymała certyfikat uczestnictwa w programie „Nie taki prąd straszny”.

Tekst i zdjęcia: Lidia Radtke, Marzena Krakowska – Duda.

enea1 enea2 enea3 enea4 enea5 enea6 enea7 enea8 enea9 enea10

Z wizytą u dzieci w świetlicy

Dnia 24 stycznia, wychowankowie świetlicy szkolnej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim, gościli funkcjonariuszy Gminnej Straży Miejskiej. Podczas spotkania dzieci obejrzały prezentację dotyczącą zachowania bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, dowiedziały się także na czym polega praca funkcjonariuszy, co wchodzi w ich zakres obowiązków, w czym może pomóc nam Straż Miejska. Przy omawianiu zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych, uczniowie rozwiązywali wspólnie z gośćmi zadania i krzyżówki tematyczne. W prezencie każdy uczeń otrzymał paski odblaskowe.

Tekst i zdjęcia: Lidia Radtke, Marzena Krakowska – Duda.

bezwferie1 bezwferie2 bezwferie3 bezwferie4

„Zdrowy pokaz mody”

To, że witaminy są bardzo ważnymi elementami w naszej diecie, dzięki którym rozwijamy się prawidłowo, każdy z nas wie. Ale żeby przedstawić je z humorem nie zawsze się udaje. Uczniowie ze świetlicy szkolnej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Kamieniu Pomorskim wraz ze swoimi nauczycielami, postanowili przygotować „Zdrowy pokaz mody”. Przedstawienie adresowane było do uczniów z klas 0 – III. Celem spotkania było zapamiętanie podstawowych nazw witamin, które powinny znaleźć się w naszej codziennej diecie, oraz poznanie produktów, w których te witaminy się znajdują. Aby można było zapamiętać witaminy, przedstawiono je w zabawny sposób słowem oraz kreacją.

Tekst i zdjęcia: Lidia Radtke, Marzena Krakowska – Duda

pokazmod1 pokazmod2 pokazmod3 pokazmod4 pokazmod5 pokazmod6 pokazmod7

Żyj zdrowo, kolorowo

Pod takim hasłem odbył się już ósmy Gminny Konkurs w ramach Kampanii Ogólnokrajowej Zachowaj Trzeźwy Umysł. Organizatorem konkursu plastyczno – literackiego była Świetlica Szkolna przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Kamieniu Pomorskim. Udział w konkursie wzięli uczniowie z klas I – III oraz IV – VI ze szkół gminy Kamień Pomorski. Zachowaj Trzeźwy Umysł, to nie tylko profilaktyka przeciwko przemocy, agresji czy używkom, ale także zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia, o którym coraz bardziej zapominamy.

Na konkurs nadesłano wiele ciekawych prac lecz niestety trzeba było wybrać te najlepsze. Zanim jednak wyróżnione prace zostały nagrodzone, wysłuchaliśmy piosenki o witaminach w wykonaniu uczniów klas „0”, a także obejrzeliśmy inscenizację do wiersza pt. „Na straganie”. Na zakończenie uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi mogli skosztować świeżych soków owocowo – warzywnych.

Tekst i zdjęcia: Lidia Radtke, Marzena Krakowska – Duda.

zyjzdrow1 zyjzdrow2 zyjzdrow3 zyjzdrow4 zyjzdrow5 zyjzdrow6 zyjzdrow7 zyjzdrow8 zyjzdrow9 zyjzdrow10 zyjzdrow11 zyjzdrow12 zyjzdrow13 zyjzdrow14

2011/2012

ŚWIETLICA CZYNNA JEST OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH: 7.15 – 15.15

Wychowawcy:
•mgr Renata Brząkała
•mgr Joanna Janicka
Organizacja pracy:
•Świetlica szkolna obejmuje opieką dzieci z klas I – III i IV-VI.
•Świetlica szkolna jest przeznaczona dla uczniów dojeżdżających i tych,którzy muszą przebywać w szkole ze względu na czas pracy rodziców.
•Do świetlicy uczniowie są zapisywani przez rodziców wraz z początkiem roku szkolnego. W trosce o bezpieczeństwo dzieci: rodzice zobowiązują się do wyrażenia pisemnej zgody na samodzielny powrót dziecka do domu oraz jego odbiór przez inne osoby niż rodzice.
•Świetlica dysponuje różnorodną bazą materialną w postaci: książek, gier, sprzętu sportowego, zabawek, TV, oraz CD.

prnasw1 prnasw2 prnasw3 prnasw4 prnasw5 prnasw6 prnasw7

Ogólnopolska kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł

Ogólnopolska kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł ma na celu przeciwdziałanie bierności, bezradności i nudzie. Jej nadrzędnym celem jest zachęcanie dzieci i młodzieży do stawiania sobie ambitnych celów i spełniania marzeń. Jednym z założeń kampanii ZTU jest prezentowanie uczniom sportowych bohaterów. W 2012 r. jest to sylwetka Konrada Czerniaka, świetnego polskiego pływaka, nadziei medalowej Polski podczas olimpiady w Londynie.
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Leonida Teligi w akcji uczestniczy już siedem lat. Co roku nasi uczniowie zdobywają tytuły laureatów. W tym roku szkolnym wychowawczynie ze świetlicy zorganizowały Gminny Konkurs Plastyczny pod hasłem „Sport daje radę”. Konkurs wpisał się już na stałe do kalendarza imprez szkolnych. Prace nadesłano z: SP w Jarszewie, SP w Górkach Pomorskich, OSW w Kamieniu Pomorskim, OREW w Kamieniu Pomorskim i SP nr 2 w Kamieniu Pomorskim.
Konkurs jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem, wpłynęło prawie 60 prac. Komisja konkursowa miała niemały dylemat, gdyż prace były na wyrównanym, wysokim poziomie. Wybrano 11 laureatów, a także 5 wyróżnień. Oto lista nagrodzonych uczniów:
LAUREACI:
SP nr 2 w Kamieniu Pomorskim: Oktawia Jaworska kl. VIa, Weronika Janicka kl. VI b, Adrianna Brząkała kl. IIIc. SP w Jarszewie: Olga Sokołowska kl. I, Wiktoria Górczyńska kl. III. SP w Górkach Pomorskich: Dominik Białasik kl. IV, Weronika Bandura kl. III, Aleksandra Sobieraj kl. V. OREW w Kamieniu Pomorskim: Dawid Stefaniszyn. SOSW w Kamieniu Pomorskim: Adam Pawlak kl. V, Marcin Bera kl. VI.
WYRÓŻNIENIA:
SP Górki Pomorskie: Julia Woźniak kl. III, SP Jarszewo: Daria Gryta kl. III, Wiktoria Sokołowska kl. II. OREW w Kamieniu Pomorskim: Kamil Cwenarkiewicz i Daniel Wnuczyński. SOSW w Kamieniu Pomorskim: Wiktoria Lebiedź kl. III.

Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, a nagrodzonym gratulujemy.

swietl1 swietl2 swietl3 swietl4 swietl5 swietl6 swietl7 swietl8 swietl9 swietl10

2010/2011

Radość życia

W Szkole Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim zorganizowano V Gminny Konkurs Plastyczny w ramach ogólnopolskiej akcji ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ pt. „Radość życia”. Do konkursu zgłoszono około 70 prac ze szkół podstawowych znajdujących się na terenie naszej gminy. Oceniała je komisja konkursowa w składzie: Maria Horoszkiewicz – Cioroch, Katarzyna Pycka, Renata Brząkała i Joanna Janicka. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-III i IV-VI.
Nagrody otrzymali:
Weronika Wolańska kl. III – SP w Górkach Pomorskich
Adrianna Brząkała kl. I c – SP nr 2 w Kamieniu Pomorskim
Klaudia Lisiczko kl. I b – SP nr 1 w Kamieniu Pomorskim
Aleksandra Dzięgielewska kl. III – SP we Wrzosowie
Dorota Szwaja kl. III – SOSW w Kamieniu Pomorskim
Julia Kędzierska – kl. II b SP nr 1 w Kamieniu Pomorskim
Angelika Gorzkowska kl. VI – SP w Górkach Pomorskich
Weronika Janicka kl. IV – SP nr 2 w Kamieniu Pomorskim
Marta Adamkowska kl. VI – SP w Górkach Pomorskich
Wioletta Suszek – Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy
Dajana Milewska – Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy
Damian Wnuczyński – Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy

radzyc1 radzyc2 radzyc3 radzyc4 radzyc5 radzyc6 radzyc7 radzyc8 radzyc9 radzyc10

Recepta na zdrowie

19 maja w Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się impreza prozdrowotna pt. „Recepta na zdrowie” zorganizowana w ramach ogólnopolskiej akcji ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ.
Głównym celem przedsięwzięcia było uświadomienie dzieciom znaczenia warzyw i owoców w życiu człowieka oraz kształtowanie odpowiedzialności za własne zdrowie.
W zajęciach zorganizowanych w świetlicy wzięły udział dzieci z klas I-III. Zadaniem wszystkich było przygotowanie albumu pt. „Recepta na zdrowie”. Uczniowie z poszczególnych klas prezentowali wiersze i piosenki o warzywach i owocach. Wiele emocji dostarczyły pytania konkursowe dla drużyn.
Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwała komisja. Na zakończenie uczniowie z klasy V a zaprezentowali przedstawienie profilaktyczne pt. „Jaś i Małgosia”.
Dzieci dowiedziały się z niego, że nie należy spożywać słodyczy bez ograniczeń. Trzeba systematyczne myć zęby, by uniknąć próchnicy. Jeśli już do tego dopuścimy, należy niezwłocznie odwiedzić stomatologa.
Imprezę swą obecnością uświetniły: pani Bożena Górska – sekretarz gminy oraz pani Bożena Sito – wicedyrektor SP nr 2.

trzumy1 trzumy2 trzumy3 trzumy4 trzumy5 trzumy6 trzumy7 trzumy8 trzumy9