Wycieczka Poznań-Gniezno-Biskupin

Dnia 15 maja 2019 roku wyjechaliśmy na trzydniową wycieczkę do Poznania, Gniezna i Biskupina. W Poznaniu zwiedziliśmy Stary Rynek.

Tam przewodnik opowiedział nam historię ratusza, legendę o poznańskich koziołkach oraz opowieść o hejnale granym z czterech stron ratuszowej wieży. Na koniec odwiedziliśmy stadion Lecha Poznań. Po nocy spędzonej w hostelu udaliśmy się na Szlak Piastowski, do Ostrowa Lednickiego, gdzie mogliśmy zobaczyć Palatium Książęce. Następnie przejechaliśmy do Gniezna. Zwiedziliśmy Katedrę Gnieźnieńską wraz z jej słynnymi drzwiami i Muzeum Początków Państwa Polskiego. Wieczorem pojechaliśmy do Biskupina, gdzie nocowaliśmy. Ostatni dzień spędziliśmy w rezerwacie archeologicznym w Biskupinie. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądało życie mieszkańców wioski i czym się zajmowali. Mieliśmy okazję wejść do pradawnych chat oraz lepić naczynia z gliny. Po obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną.

To była bardzo ciekawa wycieczka.

Uczniowie klasy V a i V b.