9 MAJA – DZIEŃ EUROPY PT.” EUROPA DA SIĘ LUBIĆ „ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2

W dniu 9 maja 2019 roku wśród uczniów klasy 8a  w europejskiej aranżacji odbyła się kolejna lekcja z cyklu Dni Języków Obcych  otwarta pt. „ Europa da się lubić”.  Celem zajęć było uświadomienie faktu, że  wszyscy jesteśmy Europejczykami i tworzymy historię UE od 1 maja 2004 roku.

Zgromadzonych uczestników przywitał  w kilku  językach obcych  zwiastun  czołówki  programu pt. „ Europa da się lubić” . W ramach prezentacji multimedialnej została przybliżona historia, znaczenie oraz obecne  działania Unii Europejskiej.

Uczniowie w grupach odpowiadali na zagadki tematyczne oraz rozwiązywali quizy na platformie internetowej *quiz*. Każda drużyna zdobywała nagrody – punkty w postaci euro( czekoladki ) do Paszportu Europejczyka.

Dzień Europy zakończył się wspólnym odśpiewaniem piosenki K.Krawczyka „ Europo witaj nam” oraz konsumpcją pysznych udekorowanych flagami EU  babeczek. W zajęciach brały udział zaproszone Panie Dyrektor  E.Słowik i B.Sito. Imprezę klasową przygotowały  nauczycielki języków obcych panie J.Gołdyn i B.Słaby.

 

                                                                         Tekst : Beata Słaby

                                                                        Zdjęcia : Joanna Gołdyn