‘Around the United Kingdom’ XI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O ZJEDNOCZONYM KRÓLESTWIE WIELKIEJ BRYTANII I IRLANDII PÓŁNOCNEJ o zasięgu powiatowym

29 marca 2019 r. w naszej szkole odbyła się 11 edycja konkursu wiedzy o krajach Zjednoczonego  Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział  uczniowie klas V-VII z siedmiu szkół powiatu kamieńskiego:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim,

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim,

Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Golczewie,

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie,

Szkoła Podstawowa im. Jan Brzechwy w Gostyniu,

Szkoła Podstawowa w Wysokiej Kamieńskiej

oraz Szkoła Podstawowa w Jarszewie.

Uczniowie wykazali się doskonałą wiedzą o Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej, na temat historii, geografii, kultury, a także życia społecznego i politycznego tych krajów. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami książkowymi i rzeczowymi. Zdobywcami najwyższych miejsc zostali:

Wojciech Leszczyński (uczeń naszej szkoły) – 1 miejsce,

Karolina Kurczak (Golczewo) – 2 miejsce,

Anna Chełstowska   (Jarszewo) – 3 miejsce,

Wiktor Czerwiński (uczeń naszej szkoły)  – wyróżnienie.

                                                                                              Gratulujemy!

 

Dziękujemy nauczycielom, którzy pomogli uczniom w przygotowaniu się do konkursu, za mobilizowanie młodzieży do samodzielnej i systematycznej pracy oraz wszystkim, którzy przyczynili się do ubogacenia naszego święta: Panom Wiesławowi Żelkowi i Arturowi Kozubowskiemu  oraz uczniom naszej szkoły – za przygotowanie poczęstunku.

Wspaniałe nagrody za opanowanie niełatwej wiedzy uczniowie otrzymali dzięki głównym sponsorom: Pan Stanisław Kuryłło ufundował statuetki oraz nagrodę za zdobycie 1 miejsca, a Pan Mariusz Tetela podarował pozostałe nagrody rzeczowe.

 

Organizatorzy:

Joanna Gołdyn, Dorota Wilczyńska