WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA – UNICEF

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF.  Uczniowie z naszej placówki przygotowali specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy, jakiej uczniowie chcą udzielić swoim rówieśnikom z Laosu,  Demokratycznej Republiki Konga i Indii, gdzie dzieci umierają z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać.

We wtorek 12 lutego 2019 r. odbył się koncert charytatywny połączony  aukcją 43 laleczek, pochodzących z różnych zakątków świata. Prowadzący uczniowie powitali przybyłych gości i zaprosili do obejrzenia krótkiego materiału filmowego, ukazującego sytuację panującą w Laosie,  Demokratycznej Republice Konga i Indii. W części artystycznej wzięli udział utalentowani uczniowie naszej szkoły. Zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i muzyczne. Licytację poprowadził znany mieszkańcom Kamienia Pomorskiego Pan Tomasz Kubik, który rozbawiał uczestników spotkania i co ważne, skutecznie zachęcał do licytowania laleczek. Wszystkie laleczki znalazły nowych właścicieli, a organizacja UNICEF, dzięki hojności gości, otrzymała darowiznę o wartości 4140 zł.

Poprzez udział Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim w akcji UNICEF, chciałyśmy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

V edycję Wszystkie Kolory Świata przygotowały i przeprowadziły w szkole:

Iwona Hume- Zielińska, Katarzyna Kubik, Karina Laskowska, Edyta Gutowska

Pragniemy serdecznie podziękować przybyłym gościom oraz wszystkim uczniom i ich bliskim za wsparcie akcji „Wszystkie kolory świata”.