WYCIECZKA DO POCZDAMU

W dniu 07grudnia 2018 roku uczniowie klas 8 oraz klasy 7 a wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Poczdamu.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie pokazu Hardego Pottera przy Studio Filmowym w dzielnicy Babelsberg. Wystawa oryginalnych rekwizytów oraz strojów używanych podczas powstawania filmu wywołała wiele emocji wśród uczestników wycieczki. Kolejnym punktem wyprawy było zwiedzanie w formie  objazdowej  największych zabytków miasta Poczdam.  Ostatnim miejscem, które odwiedzili uczniowie i ich opiekunowie był Jarmark Bożonarodzeniowy w Centrum miasta, podczas którego można było zapoznać się z tradycjami jakie towarzyszą  Niemcom w czasie Adwentu.

Późnym wieczorem uczestnicy wycieczki zmęczeni, ale zadowoleni powrócili do domów . Wycieczka dała uczestnikom możliwość kontaktu z językiem oraz kulturą naszych zachodnich sąsiadów.

Wyjazd odbył się dzięki współpracy z Biurem Turystyki GLOBTOUR ze Szczecina.

Kolejna wycieczka na Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się może już za rok???

Beata Słaby

Jolanta Mikuła