„SZLACHETNY DAR SERCA”

W grudniu w szkole przeprowadzono akcję charytatywną „Szlachetny Dar Serca”. Jej celem była pomoc najbardziej potrzebującym seniorom w naszej gminie. Akcja polegała na zbiórce produktów żywnościowych o długim terminie ważności. W nasze działania zaangażowała się również Rada Rodziców, która zorganizowała w dniu 5 grudnia świąteczny kiermasz słodkości. Uzbierano kwotę  604,70 zł i zakupiono za nią artykuły spożywcze. Wszystkie dary zostały następnie przewiezione do Ośrodka Pomocy Społecznej. Za jego pośrednictwem trafią do osób starszych, które znajdują się w ciężkiej sytuacji finansowej. Mamy nadzieję, że otrzymane prezenty ucieszą naszych seniorów i spowodują, że na ich twarzach pojawi się uśmiech.

Chciałybyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w tę szlachetną akcję: uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Efekty podjętych działań przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Otrzymywać prezenty jest bardzo miło, ale obdarowywać inne osoby jest chyba o wiele przyjemniejsze. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku akcja będzie cieszyła się równie wielkim zainteresowaniem.

Lidia Radtke, Kamila Podgórska