XV RODZINNY TURNIEJ MIKOŁAJKOWY GIER I ZABAW DLA KLAS 1-3

06 grudnia 2018 r. na Hali Widowiskowo Sportowej odbył się XV Rodzinny Turniej Mikołajkowy gier i zabaw.

Jak co roku tłumnie przybyli uczniowie klas 1, 2 i 3 wraz ze swoimi wychowawczyniami i rodzicami. Dyrektor naszej szkoły Pani Elżbieta Słowik przywitała przybyłych życząc wspaniałej i bezpiecznej zabawy.

Celem każdego sportowego spotkania było wyzwalanie aktywności ruchowej u dzieci i ich rodziców poprzez wspólne  zabawy, wyrabianie zasad ,,zdrowej” rywalizacji oraz upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci w młodszym wieku szkolnym oraz wśród rodziców.

Organizatorki postarały się o moc emocji. W związku z czym podczas imprezy wszystkim dopisywał znakomity humor. Głównym założeniem turnieju była dobra zabawa, lecz wszyscy, na poziomach klas, dzielnie walczyli, by zwyciężyć.

Rodzice wspólnie ze swoimi pociechami znakomicie poradzili sobie  m.in. z ,,Wyścigiem reniferów”, czy też ,,Wio, koniku”. Uczniowie zaś wykazali się nie lada zręcznością podczas zabawy ,,Uważaj na jajko”.

Nie mogło zabraknąć corocznej atrakcji turnieju, czyli przeciągania liny między rodzicami, na poziomach klas. Na widowni żywo dopingowały im dzieci oraz uczniowie z klas 4 -8.

Po zakończeniu sportowych zmagań był czas, by wspólnie pobawić się przy muzyce. Potem dzieci utworzyły 7 kół (tyle ile jest klas 1,2 i 3), by grzecznie zaczekać na prezenty pozostawione przez Mikołaja.

Po odebraniu ogromnych worków, dzieci udały się do swoich sal, by tam, w swoim gronie świętować Mikołajki.

Pięknie dziękujemy koleżankom uczącym w klasach 1, 2 i 3, Małgosi Kołodziejczyk i panu Leszkowi Grajowi za pomoc i zaangażowanie w zorganizowaniu tak dużej imprezy.

 

                                        Organizatorki: 

Wiesława Krawiec

Jolanta Koćwin

Anna Szadkowska