Królowa Śniegu – Moskiewska Rewia na Lodzie

21 i 22 listopada 2018 r. większość uczniów naszej szkoły wyjechało do Szczecina na niecodzienne wydarzenie. Wzięli oni udział w zorganizowanym przez Agencję „Magart”, jedynym w swoim rodzaju baśniowym  przedstawieniu w wykonaniu znanej z występów na całym świecie, jedynej w swoim rodzaju Moskiewskiej Rewii na Lodzie, która zaprezentowała fantastyczne  widowisko dla dzieci, oparte na motywach jednej z najsłynniejszych i najpopularniejszych baśni dla dzieci pt. „Królowa Śniegu”.  autorstwa Hansa Christiana Andersena.

Bogata scenografia, wspaniałe i różnorodne kostiumy, fantastyczne efekty specjalne, jak również układy choreograficzne i muzyka  wzbogaciły wartość artystyczną spektaklu. Dzieci mogły również podziwiać indywidualne popisy zawierające trudne elementy jazdy figurowej na lodzie. Zdjęcia to tylko namiastka tego, co tak naprawdę mogliśmy zobaczyć i podziwiać w czasie trwającego przedstawienia.

O wysokiej klasie przedstawień Zespołu Rewii może świadczyć fakt, że był on wielokrotnie jedną z głównych atrakcji na Międzynarodowym Festiwalu Kultury w Paryżu.

Tegoroczne  widowisko z pewnością dostarczyło uczestnikom wycieczki  wielu emocji i pozostawiło po sobie wiele niezapomnianych wrażeń.

Dorota Wilczyńska