OBCHODY 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

11 listopada 1918 roku Rada Regencyjna przekazała władzę Józefowi Piłsudskiemu. To symboliczny moment odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Na pamiątkę tych wydarzeń obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

Dzisiaj mamy wolną i niepodległą Polskę. Polskę, o którą walczyły pokolenia oddając w tej walce częstokroć wartość najcenniejszą – swoje życie.

W tym roku obchody były szczególne, ponieważ minęło 100 lat od tego ważnego dla nas- Polaków, wydarzenia. Dla upamiętnienia tej ważnej dla nas rocznicy, również w naszej szkole przygotowano wiele ważnych uroczystości i konkursów.

W czwartek 08 listopada 2018 r. odbyły się uroczyste apele.  Uczniowie z klas III a i V d deklamowali wiersze oraz wspólnie zaśpiewali utwór patriotyczny To jest mój kraj. Dziewczęta z chóru szkolnego Dziewczęta z chóru zaśpiewały  piękne i wzruszające pieśni.

Szczególne podziękowania kierujemy paniom: Katarzynie Kubik, Monice Niedźwiedź oraz Agnieszce Grzybowskiej, które przygotowały przepiękne dekoracje.

 

Wiesława Krawiec

Iwona Hume – Zielińska

Joanna Janicka