MIĘDZYSZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY

„Droga do Niepodległej. Historia Polski 1795-1918”

 W tym roku obchodzimy wyjątkowe święto – setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasz szkoła postanowiła uczcić ten czas w sposób szczególny. Jednym z podjętych działań była organizacja Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Droga do Niepodległej. Historia Polski 1795-1918”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu kamieńskiego, a jego głównymi celami, oprócz uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, było rozwijanie świadomości historycznej oraz indywidualnych uzdolnień uczniów, wzbudzanie uczuć patriotycznych i promowanie wśród młodzieży tematyki historycznej.

Konkurs odbył się 6 listopada. Uczestniczyli w nim uczniowie z Golczewa, Kamienia Pomorskiego, Kołczewa, Ładzina, Stuchowa i Wysokiej Kamieńskiej. Pierwsze miejsce zajął Julian Zieliński z Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie, przygotowywany przez panią Elżbietą Nadzikiewicz. Na drugim miejscu uplasowała się Ilona Osmałek, reprezentująca Społeczną Szkołę Podstawową w Ładzinie, przygotowywana do konkursu pod kierunkiem pana Krzysztofa Szyszki. Trzecie miejsce przypadło Wiktorowi Roszakowi ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Stuchowie, przygotowywanemu przez panią Dorotę Budzyńską. Zwycięzcom wręczono bardzo atrakcyjne nagrody, które ufundowała Rada Rodziców. Każdy z uczestników, oprócz pamiątkowego dyplomu, otrzymał również książkę, by móc jeszcze dokładniej zgłębiać historyczne dzieje. Dyplomy dla uczestników konkursu i foto budkę wykonały panie: Dorota Wilczyńska i Karina Laskowska. Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki: Joanna Gołdyn i Kamila Podgórska.

Uśmiechnięci, zadowoleni uczniowie oraz  ich opiekunowie stanowią dowód na to, iż konkurs okazał się bardzo dobrym pomysłem na promocję tematyki historycznej wśród młodzieży. Dziękujemy, że wspólnie mogliśmy świętować tak ważną dla Polaków rocznicę.

 

 

                                     Joanna Gołdyn

Kamila Podgórska