XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W tym roku podczas XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom uczniowie klas I – III poznali lub przypomnieli sobie pełne wartości moralnych baśnie Hansa Christiana Andersena, takie jak Dzielny ołowiany żołnierz, Stokrotka, Brzydkie kaczątko, Słowik, Dzikie łabędzie, Pasterka i kominiarczyk.

Do współpracy zaprosiliśmy tym razem dziewczęta z 2. Gromady Kamieńskiej – Skauci Europy, które ostatniego dnia akcji głośnego czytania dzieciom przeczytały baśń pt. Calineczka oraz pomogły w przeprowadzeniu międzyklasowego konkursu czytelniczego Lubimy baśnie Andersena. Dzieci świetnie bawiły się poprawiając pomieszane tytuły baśni, rozwiązując krzyżówki czy układając wydarzenia baśni w odpowiedniej kolejności.

Organizatorzy:
Krystyna Kościańska, Dorota Wilczyńska, Iwona Hume-Zielińska