X MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O ZJEDNOCZONYM KRÓLESTWIE WIELKIEJ BRYTANII I IRLANDII PÓŁNOCNEJ o zasięgu powiatowym ‘Around the United Kingdom’

30 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o krajach tworzących Zjednoczone  Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, którego celem jest  poszerzanie wiedzy o krajach anglojęzycznych – historii, geografii, kulturze, życiu społecznym i politycznym. Tym razem to już dziesiąta jego edycja, w której wzięli udział  uczniowie z sześciu szkół powiatu kamieńskiego:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim,
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim,
Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Golczewie,
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie,
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie,
oraz Szkoła Podstawowa w Jarszewie.

W związku z jubileuszem, w tym roku konkurs wiedzy urozmaicony był występami artystycznymi: Marysia i Emilka z klasy V a, zabrały nas na wirtualną wycieczkę po Londynie, naszą wiedzę o brytyjskich sportowcach wzbogacili chłopcy z SP nr 1, a muzyków z wysp brytyjskich  zaprezentowała Maja ze szkoły w Wolinie. Dziewczęta z Kołczewa zapewniły nam rozrywkę w formie angielskich zagadek, a koleżanki z Golczewa zachwyciły żywiołowym układem tanecznym do piosenki One Way Or Another zespołu One Direction.

Zdobywcą największej liczby punktów został Wojciech Leszczyński, uczeń kl. 6b naszej szkoły. Gratulujemy!

Dziękujemy nauczycielom, którzy pomogli uczniom w przygotowaniu się do konkursu,  za mobilizowanie młodzieży do samodzielnej i systematycznej pracy oraz wszystkim, którzy przyczynili się do ubogacenia naszego święta: uczniom naszej szkoły – za wykonanie pięknych koron dla uczestników konkursu, a także słodkiego poczęstunku z symbolami monarchii. Panom Wiesławowi Żelkowi i Arturowi Kozubowskiemu, za pyszny tort oraz pizze. Wspaniałe nagrody za opanowanie niełatwej wiedzy uczniowie otrzymali dzięki sponsorom: panu Sebastian Mamzer, panu Mariusz Tetela, GminieKamień Pomorski oraz Starostwu Powiatowemu.

Organizatorzy:
Joanna Gołdyn
Dorota Wilczyńska