Wizyta w Komunalnym Schronisku dla Psów w Sosnowicach

14 czerwca 2018 roku uczniowie klasy III b wraz z rodzicami odwiedzili schroniska dla piesków  w Sosnowicach. Celem naszej wyprawy było przekazanie karmy, koców, kołder, poduszek i zabawek dla podopiecznych schroniska, którą gromadzili uczniowie klasy wraz z innymi uczniami naszej szkoły. Akcję zainicjowała uczennica klasy III b Julia Szymczyk znana z wielkiego zamiłowania do zwierząt. W schronisku przywitała nas pani Marta Tysiąc – Stępień. Jeden z pracowników oprowadził nas po obiekcie. Następnie uczniowie i rodzice wyprowadzili na spacer pieski. Po spacerze oglądaliśmy prezentację, z której dowiedzieliśmy się: Kiedy powstało schronisko?, Jakie są procedury przyjęcia psa do schroniska? i Jak zachowywać się w przypadku ataku psa? Na zakończenie naszej wizyty pani kierownik w ramach podziękowania wręczyła dzieciom dyplom oraz kolorowe balony. Mamy nadzieję, że ta wizyta długo zostanie w pamięci uczniów i uwrażliwi ich na los bezdomnych zwierząt.

Wychowawczyni kl.III b

Jolanta Koćwin