Mali Naukowcy

 W dniu 13 czerwca 2018 r. uczniowie Publicznego Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej nr 2  w Kamieniu Pomorskim zaprezentowali swoim młodszym kolegom doświadczenia fizyczne i chemiczne. Uczniowie klas 1a i 1b, wraz z wychowawczyniami ze SP nr 2 w Kamieniu Pomorskim, mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy.

Uczniowie klasy 3c gimnazjum: Klaudia Charów, Julianna Krupska, Franciszek Konwisarz oraz Eryk Kilarski i Krystian Janik, z klasy 7b  Szkoły Podstawowej nr 2, zapoznali młodszych kolegów i koleżanki z tajnikami zjawisk fizycznych. Uczniowie w prosty sposób przedstawili wiele ciekawych doświadczeń, angażując do tego swoich gości. Zaprezentowano m.in. zjawisko spalania tlenu, pływanie przedmiotów w solance, złudzenie optyczne „dziura w dłoni”, co stanie się z jajkiem po kąpieli w occie, jak za pomocą sody napompować balon, jak wykorzystując cytrynę wyczyścić brudne monety, jak odbarwić atrament oraz wiele innych. Zbudowano i zaprezentowano zasadę działania peryskopu i elektroskopu. Dzieci wykazały się pomysłowością i dużą wiedzą. Podczas doświadczeń bardzo chętnie brały w nich udział i potrafiły wyjaśnić wiele z nich. Opiekunem projektu była p. Elżbieta Dąbrowska.

Jesteśmy przekonani, że ten projekt przybliżył dzieciom wiele ciekawych zjawisk i zachęcił je do eksperymentowania oraz odkrywania piękna nauk ścisłych. Być może wśród nich będzie kolejny noblista.

Publiczne Gimnazjum w Kamieniu Pomorskim

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamieniu Pomorskim