Powiatowy Turniej Wiedzy Prewencyjnej ,,Bądź bezpieczny z Gryfusiem”

Dnia 18 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Turnieju Wiedzy Prewencyjnej ,,Bądź bezpieczny z Gryfusiem” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim oraz Komendę Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim.

Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Jaworski kl. III a, Maksymilian Szpakowski kl. III b, Maja Marchewa kl. III c.

W konkursie uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu ruchu drogowego, umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz musieli wykazać się sprawnością fizyczną wykonując zadania przygotowane przez Powiatową Straż Pożarną.

W Turnieju brało udział dziewięć drużyn. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali dużą wiedzę oraz umiejętności. Pomogło to im zdobyć III miejsce. W nagrodę otrzymali pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe. Oprócz rywalizacji ważna była również zabawa o czym przypominała maskotka Gryfusia, z którą wszyscy się chętnie fotografowali.

Grażyna Wasielewska