Turniej wiedzy o książce „Dzieci z Bullerbyn” – książki rozbudza wyobraźnię, poszerza wiedzę i daje ogrom satysfakcji

Dnia 27 kwietnia 2018 r. w Bibliotece dla Dzieci w Kamieniu Pomorskim odbył się konkurs wiedzy o książce „Dzieci z Bullerbyn”, którego pomysłodawcą i organizatorem były wychowawczynie klas 3 c i 3 b oraz bibliotekarka Pani Magdalena Wolanowska. W turnieju uczestniczyły cztery drużyny z klas trzecich. Zadania konkursowe przygotowane przez organizatorki były bardzo różnorodne. Zawodnicy musieli m.in. rozpoznać i nazwać bohaterów książki, przesłać i rozszyfrować wiadomość, ułożyć puzzle, rozwiązać krzyżówkę, dopasować rekwizyt do zdarzeń , odpowiedzieć na pytania. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Towarzyszył jej głośny doping kolegów z klas. Najwięcej punktów zdobyli uczniowie z klasy III b , drugie miejsce zajęła III c, a trzecie III d. Trzecioklasiści wykazali się wspaniałą znajomością tej ulubionej lektury. Za poprawne i staranne wykonanie wszystkich zadań uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez bibliotekę. Celem turnieju było poszerzenie i wzbogacenie wiedzy uczniów o życiu szwedzkich dzieci oraz promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów.

Wychowawcy kl. III c i III b  Anna Szadkowska i Jolanta Koćwin