Spotkanie z policjantami

19 marca uczniowie klasy I c udali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. Wizyta w komendzie była dla dzieci atrakcją oraz doskonałą okazją do nauki podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dzieci z uwagą słuchały na czym polega praca policjanta. Policjant do spraw profilaktyki społecznej, który spotkał się z nami mówił o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Pierwszoklasiści mogli wejść między innymi do pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz pomieszczenia dyżurki. Dzieci miały także okazję zobaczyć w jaki sposób technicy kryminalistyki zabezpieczają pozostawione przez przestępców ślady linii papilarnych. Każdy uczeń mógł usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaski poprawiające widoczność i deklarowały, że na pewno jeszcze odwiedzą kamieńskich policjantów.

Dorota Konarska – wychowawczyni klasy I c