Poznajemy tradycje wielkanocne

20 marca 2018 r. udaliśmy się na warsztaty wielkanocne do Dworku Tradycja w Bełcznej k. Łobza.

Kilka minut o godzinie 8:00 pod Szkołę Podstawową nr 2 im. Leonida Teligi zajechał autokar, którym udaliśmy się na wycieczkę. Po godzinie znaleźliśmy się w Dworku Tradycja w Bełcznej. Zaraz po wyjściu z autokaru przywitali nas właściciele dworku – państwo Grażyna oraz Tadeusz Szubowie wraz z córką. Od razu zostaliśmy podzieleni na 3 grupy, które wykonywały różne zadania.

Pierwsza grupa udała się na warsztaty, w trakcie których wypiekła babeczki. Każdy z nas dodawał odpowiednią ilość składników do miki, mieszał je, a na koniec przelewał powstałą masę do foremek. Upieczone babeczki ozdabialiśmy lukrem i posypką. Dekorowanie sprawiło nam wielką radość.

Druga grupa udała się do drewnianej chaty, w której wykonywaliśmy dekoracyjne jajka wielkanocne z drewnianych desek, gwoździ i kolorowych nitek.

Trzecia grupa przeszła do salki warsztatowej, w której wszyscy własnoręcznie wykonywaliśmy wiosenne kwiaty oraz piękną palmę wielkanocną.

Na zakończenie każdy z nas otrzymał certyfikat uczestnictwa w warsztatach wielkanocnych. Do Kamienia Pomorskiego wróciliśmy około 14:00. Byliśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu i liczymy na kolejne.

Uczniowie klas I a i I c Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim