Loteria fantowa – UNICEF

W dniu 6 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim, odbyła się loteria fantowa, której celem było zebranie pieniędzy na zakup leków, odzieży i koców dla dzieci w Syrii.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć prezentację i materiały filmowe ukazujące sytuację mieszkańców Syrii. Bardzo poruszył ich los dzieci w Syrii, dlatego też chętnie przynosili fanty na loterię. Fanty były rożne: książki, gry planszowe, puzzle, przybory szkolne, słodycze, zabawki, maskotki. Według nas najwięcej radości sprawiały dzieciom wylosowane gry planszowe i przybory szkolne. Zainteresowanie loterią było ogromne. Na każdej przerwie kolejka do loterii była bardzo długa, a przerwa okazywała się za krótka. Niektórzy nauczyciele przychodzili indywidualnie z klasami, żeby dzieci mogły wylosować losy.

W tym roku udało się zebrać 1123zł.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, uczniom i nauczycielom za pomoc w przygotowaniu loterii!

Iwona Hume-Zielińska
Katarzyna Kubik
Lucyna Wikło