Wycieczka do pracowni ceramicznej

10 stycznia 2018 roku uczniowie klasy III b udali się do pracowni ceramicznej. Celem wycieczki było poznanie sposobów pracy z gliną oraz narzędzi, którymi można posługiwać się  pracując z gliną. W pracowni przywitał dzieci pan Stanisław Motyka. Opowiedział o różnych rodzajach gliny i sposobach pracy z nią. Następnie pokazał prace, które wykonał sam oraz inni uczestnicy warsztatów. Najważniejszym punktem wycieczki było własnoręczne ulepienie z gliny kafelków i umieszczenie na nich różnych elementów. Uczniowie sami mogli sprawdzić jakim materiałem jest glina, jak daje się kształtować i modelować. Dzięki pobudzonej dziecięcej fantazji powstały bardzo ciekawe prace, co widać na załączonych zdjęciach.

Po zakończeniu warsztatów uczniowie udali się na lodowisko. Niektóre dzieci po raz pierwszy miały łyżwy na nogach i mimo tego ochoczo uczyły się jeździć. Uczniowie umiejący jeździć pomagali kolegom i koleżankom. Poniższe zdjęcia pokazują pierwsze kroki na lodzie.

Pełni wrażeń i nowych umiejętności uczniowie wrócili do szkoły. Efektem wyprawy do pracowni było uczestnictwo dzieci w warsztatach ceramicznych organizowanych w czasie ferii zimowych.

Wychowawczyni klasy III b Jolanta Koćwin