XIV Rodzinny Turniej Mikołajkowy

06 grudnia 2017r. odbył się XIV Rodzinny Turniej Mikołajkowy gier i zabaw dla uczniów klas 1-3.

Ma on na celu wyzwalanie aktywności ruchowej u dzieci i ich rodziców poprzez wspólne zabawy i gry, wyrabianie zasad ,,zdrowej” rywalizacji, upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci w młodszym wieku szkolnym, a także promocję szkoły, popularyzację sportu i rekreacji oraz integrację.

Turniej rozpoczęła dyrektor szkoły, Pani Elżbieta Słowik. Następnie organizatorki przywitały Przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Renatę Płotałę, jak również każdą klasę, wraz z wychowawczyniami i rodzicami uczniów, którzy tłumnie przybyli na imprezę. Za co im, z całego serca, serdecznie dziękujemy. Nie tylko dopingowali dzieciom, ale i bardzo czynnie brali udział w zabawach.

Po uroczystym przemarszu wokół boiska oraz zaśpiewaniu piosenki ,,Dig -Dong,,, odbyła się krótka rozgrzewka. Było w sumie 6 konkurencji, które przebiegały na 3 poziomach klas. Zabawy odbywały się zarówno dla uczniów z każdej klasy, jak również takie, w których brali udział rodzice z pociechami.

Najwięcej emocji było podczas przeciągania liny między rodzicami poszczególnych klas. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich zabawach. Jednym z zadań, było przyklejanie bombek na choinki, które po zakończeniu imprezy zdobią drzwi każdej klasy. Niemałym wyzwaniem była konkurencja, w której rodzice ciągnęli na kocach swoje pociechy.

Zwycięzcami byli tak naprawdę wszyscy uczestnicy, którzy wspaniale poradzili sobie z niełatwymi zadaniami.

Na zakończenie dzieci wspólnie bawiły się przy wtórze mikołajkowych piosenek. I choć Mikołaj nie był obecny na turnieju – każda z klas otrzymała ogromne, czerwone worki z prezentami.

Wielkie podziękowania należą się naszym koleżankom – wychowawczyniom klas, siostrze oraz tym wszystkim, którzy czynnie pomogli w przygotowaniu i sprawnym przeprowadzeniu tak dużej imprezy.

Organizatorki

Wiesława Krawiec, Jolanta Koćwin, Anna Szadkowska