Świat pluszaków i bombek

28 listopada 2017 r. uczniowie klasy III b, III c i II b udali się na wycieczkę do Koszalina. Celem wycieczki było poznanie etapów produkcji zabawek pluszowych i ozdób choinkowych. Pierwszym miejscem ,które odwiedzili była Fabryka Zabawek Pluszowych „Plusz”. Dzieci obserwowały proces powstawania pluszowej zabawki zaczynający się od krojowni, gdzie wycinano poszczególne elementy i szwalni, gdzie zszywano je, po wypełnianie i przygotowanie do sprzedaży. Wychodząc z fabryki uczniowie z każdej klasy otrzymali dużego misia oraz zakupili różne pluszami. Następnie pojechali do Nacławia, gdzie znajduje się mała manufaktura produkująca ozdoby choinkowe. Dzieci przywitał właściciel, który opowiedział o etapach produkcji bombek. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach malowanie bombek oraz zwiedzali manufakturę. Tutaj również mogli kupić przepiękne bombki.

Wychowawcy kl. III b i III c Jolanta Koćwin i Anna Szadkowska